NK Osijek - Dinamo Zagrzeb 1-1 (0-1). Liga chorwacka - 30. kolejka 1. HNL

21 kwietnia na Stadionie Gradskim vrt odbyło się starcie 30. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami NK Osijek i Dinamo Zagrzeb. Mecz zakończył się remisem 1-1.

L. Majer 5'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą druga i pierwsza jedenastka 1. HNL-u.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 meczów zespół Dinamo Zagrzeb wygrał 58 razy i zanotował 10 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Dinamo Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Lovro Majer. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Stefanowi Ristovskiemu, piłkarzowi gości. W 33. minucie w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Igor Carioca wszedł za Mata Miloša. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Igorowi Carioce z jedenastki gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Trener NK Osijek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ante Erceg, a murawę opuścił Josip Vuković. Ante Erceg bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach. Między 56. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom NK Osijek i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Erceg. Asystę przy bramce zaliczył László Kleinheisler.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yevgena Cheberkę z NK Osijek, a w 78. minucie Lovra Majera z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Lovra Majera. Na boisko wszedł Iyayi Atiemwen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie za László Kleinheislera wszedł Marin Pilj.

W doliczonym czasie gry kartki dostał Bruno Petković, Rasmus Lauritsen z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Stefan Ristovski24′
66′ Yevgen Cheberko
Rasmus Lauritsen90′
Mile Škorić
Kévin Théophile-Catherine
33′ Mato Miloš
Joško Gvardiol90′
61′ Mihael Žaper
Arijan Ademi56′
Petar Bočkaj
Luka Ivanušec87′
46′ Josip Vuković
Mislav Oršić
59′ 81′ László Kleinheisler
Kristijan Jakić86′
87′ Damjan Bohar
Marin Leovac
33′ 36′ Igor Silva de Almeida
Dino Perić90′
Ádám Gyurcsó
Petar Stojanović
Dmytro Lopa
Iyayi Believe Atiemwen80′
81′ Marin Pilj
Bartol Franjić86′
46′  64′ Ante Erceg
Josip Mišić87′
Mario Jurčevič
Marko Tolić
87′ Ivan Santini
Lirim Kastrati

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Dinamo Zagrzeb. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.