NK Hrvatski Dragovoljac - Istra Pula 0-1 (0-1). Liga chorwacka - 10. kolejka 1. HNL

W starciu 10. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 27 września, zespół NK Hrvatski Dragovoljac przegrał z Istrą Pula 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 92 widzów.

10. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-09-27 18:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 92 | Arbiter: Duje Strukan
NK Hrvatski Dragovoljac
Istra Pula
0
1
D. Beljo 20'

Jedenastka NK Hrvatski Dragovoljac przed meczem zajmowała 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna NK Hrvatski Dragovoljac wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istry Pula w 20. minucie spotkania, gdy Dion Beljo strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Serder Serderow.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Istry Pula.

Na drugą połowę drużyna NK Hrvatski Dragovoljac wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Vidukę wszedł Marko Bašić. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Frano Mlinar z Istry Pula.

W 59. minucie za Lukę Pasaričeka wszedł Domagoj Babin. Od 60. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 64. minucie Martin Franić został zmieniony przez Petara Mamicia, a za Tomislava Štrkalja wszedł na boisko Tomislav Turčin, co miało wzmocnić zespół NK Hrvatski Dragovoljac. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serdera Serderowa na Damjana Daničicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Robert Mišković, a murawę opuścił Dion Beljo. Dwie minuty później w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Gonzalo Desio wszedł za Frana Mlinara. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ivan Lučić
90′ Valentino Majstorović
Luka Hujber
90′ Ricardo Bagadur
João Pedro Eira Antunes da Silva89′
Stipe Vulikić
Einar Galilea Azaceta
64′ Martin Franić
Rafael Jesús Navarro Mazuelos
Andrej Lukić
Slavko Blagojević
59′ Luka Pasariček
Boureima Hassane Bandé
46′ Luka Viduka
Serder Serderow81′
Benedik Mioč
Antonio Perera Calderón84′
Vinko Petković
Frano Mlinar48′ 90′
75′ Tomislav Štrkalj
Dion Drena Beljo  20′ 90′
Mario Marić
Gonzalo Antonio Collao Villegas
64′ 83′ Petar Mamić
Erhun Obanor
Vilibald Vuco
Mauro Perković
59′ Domagoj Babin
Facundo Agustín Cáseres
46′ 60′ Marko Bašić
Damjan Daničić81′
Marko Ćosić
Gonzalo Desio Mugica90′
Karlo Perić
Robert Mišković90′
75′ Tomislav Turčin
Miroslav Iličić
Petar Turković

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Istry Pula pokazał trzy.

Drużyna NK Hrvatski Dragovoljac w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.