NK Hrvatski Dragovoljac - Dinamo Zagrzeb 0-4 (0-2). Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 2. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 23 lipca, zespół NK Hrvatski Dragovoljac przegrał wysoko z Dinamo Zagrzeb 0-4 (0-2). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 328 widzów.

2. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-07-23 20:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 328 | Arbiter: Ante Čuljak
M. Gavranović 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 19 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Lovro Majer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając gola w 19. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Josip Šutalo.

W 34. minucie kartkę obejrzał Tonio Teklić z NK Hrvatski Dragovoljac.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 35. minucie spotkania, gdy Josip Šutalo zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Lovro Majer.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josipa Mišicia, Stefana Ristovskiego weszli Marko Bulat, Lirim Kastrati. Także zespół NK Hrvatski Dragovoljac wyszedł w zmienionym składzie, za Karla Pericia wszedł Vinko Petković.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Gavranović. Asystę przy bramce zaliczył Bartol Franjić.

W 52. minucie Luka Viduka zastąpił Danovisa Martineza.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lovro Majer z Dinamo Zagrzeb. Między 56. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy NK Hrvatski Dragovoljac: Dino Skorup, Valentino Majstorović, Marko Bašić, na ich miejsce weszli: Domagoj Babin, Tin Hrvoj, Jakov Bašić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristijana Jakicia, Lovra Majera, Maria Gavranovicia zajęli: Dario Špikić, Bruno Petković, Duje Czop.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Dominik Livaković
56′ Valentino Majstorović
Bartol Franjić
74′ Marko Bašić
Luka Ivanušec
52′ Luka Viduka
Josip Mišić46′
Mario Veljača
Lovro Majer  19′, 53′ 65′
56′ Dino Skorup
Luka Menalo
34′ Tonio Teklić
Kristijan Jakić56′
46′ Karlo Perić
Mario Gavranović  49′ 71′
Mario Marić
Danijel Zagorac
74′ Jakov Bašić
Francois Moubandje
56′ Tin Hrvoj
Kévin Théophile-Catherine
Dominik Ivkič
Marko Bulat46′
56′ Domagoj Babin
Amer Gojak
Bruno Karoglan
Duje Czop71′
52′ Danovis Martinez Caliz
Lirim Kastrati46′
46′ Vinko Petković
Bruno Petković65′
Fran Beloša Fijan
Dario Špikić56′

Drużyna Dinamo Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 78 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Dinamo Zagrzeb żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.