Lokomotiva Zagrzeb - Varteks Varażdin 4-0 (2-0). Liga chorwacka - 30. kolejka 1. HNL

W meczu 30. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Lokomotivy Zagrzeb wysoko wygrała z Varteksem Varażdin 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu.

R. Šimić 84',86'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 10. i ósma jedenastka 1. HNL-u.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotivy Zagrzeb w trzeciej minucie spotkania, gdy Mate Maleš zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Irfan Hadžić.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Kyriakos Papadopoulos. Asystę przy bramce zaliczył Josip Pivarić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Varteksowi Varażdin w tym sezonie, pojawił się Ivan Posavec, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Nikolę Tkalčicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 55. minucie Oliver Petrak został zastąpiony przez Enisa Çokaja.

A trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roka Šimicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Moutir Chajia. Posunięcie trenera było słuszne. Roka Šimicia zdobył kolejną bramkę w 84. minucie spotkania. W 69. minucie Josip Pivarić został zmieniony przez Branimira Cipeticia, co miało wzmocnić zespół Lokomotivy Zagrzeb. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorga Pëllumbiego na Leonarda Vuka w 84. minucie. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateo Maricia z Lokomotivy Zagrzeb, a w 84. minucie Jorga Pëllumbiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 84. minucie spotkania, gdy Roko Šimić strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Roko Šimić, piłkarz gospodarzy.

Prawie natychmiast Roko Šimić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Branimir Cipetić.

W 90. minucie w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Stipo Marković wszedł za Irfana Hadžicia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Dinko Horkaš
83′ Mateo Marić
Kerim Memija66′
 32′ Kyriakos Papadopoulos
Maks Juraj Čelić59′
Marko Lešković
Jorgo Pëllumbi84′ 84′
Mario Musa
Nikola Tkalčić46′
55′ Oliver Petrak
Igor Postonjski
Lukas Kačavenda
Andris Herrera Palomino
 3′ Mate Maleš
Damir Peco66′
68′ Moutir Chajia
Jessie Guera Djou
90′ Irfan Hadžić
Neven Đurasek
69′ Josip Pivarić
Jorge Leonardo Obregón Rojas
Krševan Santini
Oliver Zelenika
69′ Branimir Cipetić
Ivan Posavec46′
90′ Stipo Marković
Matej Senić59′
Kemal Osmanković
Marko Stolnik
55′ Enis Çokaj
Dominik Glavina
68′  84′ (k.), 86′ 85′ Roko Šimić
Vinko Petković

Zespół Varteksa Varażdin miał 15 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Varteksa Varażdin pokazał jedną.

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.