Lokomotiva Zagrzeb - HNK Rijeka 2-3 (1-0). Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL

W starciu 20. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 6 lutego, zespół Lokomotivy Zagrzeb przegrał z HNK Rijeka 2-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu.

S. Kulenović 90'

Zespół Lokomotivy Zagrzeb przed meczem zajmował dziewiątą pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna HNK Rijeka wygrała 21 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Sherif Kallaku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotivy Zagrzeb.

Na drugą połowę zespół HNK Rijeka wyszedł w zmienionym składzie, za Roka Jurišicia wszedł Daniel Štefulj. Trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Domagoj Pavičić, a murawę opuścił Hrvoje Smolčić.

W 55. minucie żółtą kartkę dostał Ivan Nevistić, piłkarz HNK Rijeka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 56. minucie spotkania, gdy Josip Pivarić strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 63. minucie za Zorana Arsenicia wszedł Filip Braut.

W tej samej minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Sandro Kulenović wszedł za Roberta Mudražiję. Na murawie, jak to często zdarzało się Lokomotivie Zagrzeb w tym sezonie, pojawił się Ivan Čeliković, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Marka Đirę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 68. minucie żółtą kartkę dostał Branimir Cipetić z Lokomotivy Zagrzeb.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Branimir Cipetić z Lokomotivy Zagrzeb i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 68. minucie. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Robert Murić. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Murić z HNK Rijeka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę HNK Rijeka przyniosły efekt bramkowy. Minutę później wynik ustalił Sandro Kulenović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Ivan Nevistić55′
68′ 70′ Branimir Cipetić
Zoran Arsenić63′
65′ Marko Đira
Nino Galović
Marko Lešković
Roko Jurišić46′
Kyriakos Papadopoulos
Hrvoje Smolčić46′
 56′ (k.) Josip Pivarić
Luka Capan
Enis Çokaj
Adam Gnezda Čerin
 11′ 73′ Sherif Kallaku
Robert Mudražija63′
74′ Oliver Petrak
Robert Murić  71′ (k.), 90′ (k.)
72′ Irfan Hadžić
Luka Menalo
83′ Aliyu Ibrahim
Sterling Yatékée
Krunoslav Hendija
Andrej Prskalo
65′ Ivan Čeliković
Filip Braut63′
83′ Stipo Marković
Niko Galesic
74′ Kemal Osmanković
João Rodrigo Pereira Escoval
Moutir Chajia
Daniel Štefulj46′
Jorge Sammir
Ivan Lepinjica
73′ Antonio Marin
Adrian Liber
Emerson Santana Deocleciano
Domagoj Pavičić46′
72′ Roko Šimić
Sandro Kulenović63′  90′

Zespół HNK Rijeka był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół HNK Rijeka w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.