Lokomotiva Zagrzeb - HNK Gorica 0-3 (0-1). Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 22. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Lokomotivy Zagrzeb przegrał z HNK Gorica 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu.

J. Mitrović 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb plącze się na dole tabeli zajmując dziewiątą pozycję, za to zespół HNK Gorica zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania dającego prowadzenie gola dla piłkarzy HNK Gorica strzelił Matthew Steenvoorden.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ognjen Mudrinski z HNK Gorica. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HNK Gorica.

Na drugą połowę zespół Lokomotivy Zagrzeb wyszedł w zmienionym składzie, za Sherifa Kallaku wszedł Moutir Chajia. W 55. minucie Ognjen Mudrinski został zastąpiony przez Matara Dieyego.

Trener HNK Gorica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jiloana Hamada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matija Dvorneković. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 64. minucie kartkę dostał Anthony Kalik z jedenastki gości. W 67. minucie Anthony Kalik został zmieniony przez Josipa Mitrovicia, co miało wzmocnić drużynę HNK Gorica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kemala Osmankovicia na Enisa Çokaja.

Zespół Lokomotivy Zagrzeb ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Matar Dieye.

W 76. minucie w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Antonio Marin wszedł za Mateo Maricia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w 83. minucie spotkania, gdy Josip Mitrović strzelił trzeciego gola. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nasiru Morę z HNK Gorica, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Olivera Petraka z drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Jurica Pršir wszedł za Hrvoje Babca. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Nasiru Moro85′
70′ Kemal Osmanković
Musa Muhammed
Kyriakos Papadopoulos
Matthew Steenvoorden  10′
Josip Pivarić
Hrvoje Babec87′
46′ Sherif Kallaku
Anthony Kalik64′ 67′
76′ Mateo Marić
Joey Suk
90′ Oliver Petrak
Cheick Keita
46′ Moutir Chajia
Jiloan Hamad55′
70′ Enis Çokaj
Serge Junior Martinsson-Ngouali
Nikica Jelavić
Jurica Pršir87′
76′ Antonio Marin
Matar Dieye55′  74′
Roko Šimić
Josip Mitrović67′  83′
Françesko Tahiraj
Sylvanus Nimely

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Lokomotivy Zagrzeb rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie HNK Šibenik. Natomiast 28 lutego Istra Pula zagra z zespołem HNK Gorica na jego terenie.