Lokomotiva Zagrzeb - Dinamo Zagrzeb 0-2 (0-1). Liga chorwacka - 28. kolejka 1. HNL

W pojedynku 28. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 11 kwietnia, zespół Lokomotivy Zagrzeb przegrał z Dinamo Zagrzeb 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu.

I. Atiemwen 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała 34 razy i zanotowała trzy porażki oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 30. minucie spotkania, gdy Joško Gvardiol zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Luka Ivanušec.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinamo Zagrzeb.

Trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Moutir Chajia, a murawę opuścił Sherif Kallaku. W 47. minucie kartkę dostał Mate Maleš, zawodnik gospodarzy.

W 58. minucie Arijan Ademi zastąpił Mislava Oršicia. Kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iyayiego Atiemwena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lirim Kastrati. Posunięcie trenera było słuszne. Iyayiego Atiemwena zdobył kolejną bramkę w 70. minucie spotkania.

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Iyayi Atiemwen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Mislav Oršić.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Luce Ivanušecowi z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Dominik Livaković
76′ Branimir Cipetić
Petar Stojanović
Marko Lešković
Rasmus Lauritsen
Kyriakos Papadopoulos
Dino Perić
85′ Stipo Marković
Joško Gvardiol  30′ 58′
Enis Çokaj
Bartol Franjić83′
47′ Mate Maleš
Lirim Kastrati69′
Mateo Marić
Luka Ivanušec83′
46′ Sherif Kallaku
Arijan Ademi58′
85′ Roko Šimić
Lovro Majer
85′ Antonio Marin
Marko Tolić69′
Krševan Santini
Renato Josipović
85′ Mario Musa
Marijan Čabraja58′
Kemal Osmanković
Stefan Ristovski
Hajdin Salihu
Kévin Théophile-Catherine
46′ Moutir Chajia
Iyayi Believe Atiemwen69′  70′
85′ Lukas Kačavenda
Kristijan Jakić69′
Alan Leonel Bonansea
Josip Mišić83′
76′ Irfan Hadžić
Izet Hajrović
85′ Luka Stojković
Mislav Oršić58′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.