Liga chorwacka - 7. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Dinamo Zagrzeb 1-2 (1-1)

4 października na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbył się mecz 7. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Varteksa Varażdin i Dinamo Zagrzeb. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-1.

M. Oršić 45',54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała 38 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Rasmus Lauritsen z Dinamo Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varteksa Varażdin w siódmej minucie spotkania, gdy Domagoj Drožđek strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Od 19. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Varteksa Varażdin i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mislav Oršić. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marina Leovaca, Marka Tolicia weszli Joško Gvardiol, Mario Gavranović.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mislav Oršić z Dinamo Zagrzeb. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Dino Skorup wszedł za Vinka Petkovicia.

W 66. minucie Agon Elezi zastąpił Ivana Delicia. W 76. minucie w zespole Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Matija Kolarić wszedł za Ivana Posaveca. W tej samej minucie trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leon Benko, a murawę opuścił Jorge Obregón.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Lovrowi Majerowi z drużyny gości. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Rasmus Lauritsen6′
76′ Ivan Posavec
Marin Leovac24′ 46′
Matej Senić
Sadegh Moharrami
45′ Marko Stolnik
Kévin Théophile-Catherine
88′ Neven Đurasek
Arijan Ademi89′
19′ 66′ Agon Elezi
Kristijan Jakić
76′ Jorge Leonardo Obregón Rojas
Marko Tolić46′
Itsuki Urata
Lirim Kastrati80′
 7′ (k.) Domagoj Drožđek
Mislav Oršić  45′, 54′
66′ Vinko Petković
Bruno Petković82′
Luka Šteko
Renato Josipović
76′ Matija Kolarić
Joško Gvardiol46′
66′ Dino Skorup
Robert Lee Burton
Jurica Grgec
Amer Gojak89′
Mijo Šabić
Luka Ivanušec82′
76′ Leon Benko
Lovro Majer80′ 90′
66′ Ivan Delić
Komnen Andrić
Mohammad Mehdi Mehdikhani
Mario Gavranović46′
88′ Karlo Lusavec
Luka Menalo

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dinamo Zagrzeb przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.