Liga chorwacka - 7. kolejka 1. HNL: Istra Pula - NK Osijek 0-0

W pojedynku 7. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 31 sierpnia, zespół Istry Pula zremisował z NK Osijek 0-0. Mecz na Stadionie Aldo Drosina obejrzało 1 956 widzów.

7. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-08-31 21:00 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 1956 | Arbiter: M. Matoc
Istra Pula
NK Osijek
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów jedenastka NK Osijek wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz 15 remisów.

Taktyka trenera zespołu Istry Pula już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Istry Pula. Między 21. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie za Dmytra Lyopę wszedł Talys Oliveira. Trener Istry Pula postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Antonia Ivančicia i na pole gry wprowadził napastnika Fuentesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Niedługo później trener NK Osijek postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petara Bočkaja wszedł Guti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi NK Osijek utrzymać remis. W 81. minucie Šime Gržan został zmieniony przez Maria Munivranę, a za Marina Grujevicia wszedł na boisko Martin Franić, co miało wzmocnić drużynę Istry Pula. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marina Pilja na Josipa Špoljaricia.

Mile Škorić
90′ Marin Grujević
Vedran Jugović
81′ Šime Gržan
Dmytro Lopa27′ 62′
66′ Antonio Ivančić
Marin Pilj87′
21′ Stefan Lončar
Talys Alves Pereira Oliveira62′
90′ Martin Franić
Tomelin Gutieri Guti77′
Sergio González Testón
Danijel Lončar
81′ Mario Munivrana
Marko Dugandžić
66′ Adrián Fuentes González
Josip Špoljarić87′
Karolis Laukžemis

Przewaga jedenastki NK Osijek w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Jedenastka Istry Pula zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom NK Osijek przyznał dwie.