Liga chorwacka - 7. kolejka 1. HNL: HNK Šibenik - NK Osijek 0-2 (0-0)

3 października na Stadionie Šubićevac w Szybeniku odbył się mecz 7. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i NK Osijek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem NK Osijek 2-0.

R. Mierez 68',75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna NK Osijek wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Boris Pandża z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania.

W 46. minucie kartkę dostał Emir Sahiti, piłkarz HNK Sibenik. W 63. minucie za Marina Pilja wszedł Josip Vuković.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie HNK Sibenik doszło do zmiany. Álvaro Martín wszedł za Emira Sahitiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 68. minucie spotkania, gdy Ramón Mierez strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 70. minucie w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Merveille Ndockyt wszedł za Ante Ercega. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Josip Kvesić z HNK Sibenik.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ramón Mierez z NK Osijek. W 77. minucie w jedenastce HNK Sibenik doszło do zmiany. Isnik Alimi wszedł za Prince'a Ampema.

Po chwili trener HNK Sibenik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Ivan Laća, a murawę opuścił Nikola Rak. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole HNK Sibenik za Maria Ćuricia wszedł Luka Celić, a w drużynie NK Osijek Damjan Bohar zmienił Alena Grgicia. W doliczonej piątej minucie pojedynku kartką został ukarany Igor Carioca, zawodnik gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ante Majstorović
71′ Josip Kvesić
Igor Silva de Almeida90′
Martin Pajić
Mile Škorić
25′ Boris Pandża
Damjan Bohar85′
Marko Bulat
Vedran Jugović
85′ Mario Ćurić
László Kleinheisler
85′ Nikola Rak
Marin Pilj63′
77′ Prince Obeng Ampem
Ante Erceg70′
Deni Jurić
Mario Jurčevič
46′ 68′ Emir Sahiti
Ramón Nazareno Mierez  68′, 75′ (k.)
Lovre Rogić
Antonijo Ježina
Ivica Batarelo
Talys Alves Pereira Oliveira
77′ Isnik Alimi
José Antonio Caro Martínez
85′ Luka Celić
Tomelin Gutieri Guti
68′ Álvaro Martín de Frías
Josip Vuković63′
85′ Ivan Laća

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom HNK Sibenik, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna NK Osijek w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.