Liga chorwacka - 7. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Slaven Koprivnica 2-0 (0-0)

W pojedynku 7. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 4 października, drużyna HNK Rijeka wygrała z Slavenem Koprivnica 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie HNK Rijeka.

S. Kulenović 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 spotkań jedenastka HNK Rijeka wygrała 31 razy i zanotowała 13 porażek oraz 27 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie w zespole HNK Rijeka doszło do zmiany. João Escoval wszedł za Lukę Capana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ivan Tomečak z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Slavenu Koprivnica wyszła w zmienionym składzie, za Törlesa Knölla, Karla Lulicia weszli Ivan Krstanović, Bermudez Jeffren. W 55. minucie sędzia ukarał kartką Brunona Godę, piłkarza Slavenu Koprivnica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 68. minucie spotkania, gdy Franko Andrijašević strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 76. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danielowi Štefuljowi i Franjowi Prce. W następstwie utraty gola trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Nemanję Glavčicia i na pole gry wprowadził napastnika Miroslava Iličicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 81. minucie Stjepan Lončar zastąpił Ivana Lepinjicę.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Martin Boakye wszedł za Francka Etoundiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 90. minucie spotkania, gdy Sandro Kulenović zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Tomislav Bożić
76′ Daniel Štefulj
Bruno Goda55′
45′ Ivan Tomečak
Franjo Prce76′
Darko Velkovski
Stipe Bačelić-Grgić
 68′ Franko Andrijašević
Nemanja Glavčić77′
28′ Luka Capan
Karlo Lulić46′
Adam Gnezda Čerin
Goran Paracki
81′ Stjepan Lončar
Bruno Bogojević
Domagoj Pavičić
Franck Mbia Etoundi84′
 90′ (k.) Sandro Kulenović
Arijan Brković
28′ João Rodrigo Pereira Escoval
Bermudez Suarez Jeffren46′
Momčilo Raspopović
Frano Mlinar
Ennio Travaglia
Martin Boakye84′
81′ Ivan Lepinjica
Miroslav Iličić77′
Tomislav Turčin
Ivan Krstanović46′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna HNK Rijeka wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.