Liga chorwacka - 6. kolejka 1. HNL: NK Osijek - Hajduk Split 1-0 (1-0)

25 sierpnia na Stadionie Gradskim vrt odbyło się spotkanie 6. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami NK Osijek i Hajduka Split. Pojedynek zakończył się zwycięstwem NK Osijek 1-0. Starcie obejrzało 7 354 widzów.

6. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-08-25 20:00 | Stadion: Stadion Gradski vrt | Widzów: 7354 | Arbiter: I. Pajač
NK Osijek
Hajduk Split
1
0
A. Mance 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Hajduka Split wygrał aż 44 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 20.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie sędzia przyznał kartkę Samuelowi Eduokowi z Hajduka Split.

Jedyną bramkę meczu zdobył Antonio Mance dla zespołu NK Osijek. Bramka padła w tej samej minucie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mirko Marić, piłkarz NK Osijek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny NK Osijek.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Darkowi Nejašmiciowi z jedenastki gości. W 52. minucie Samuel Eduok został zmieniony przez Bassela Jradiego.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Antoniowi Mancemu w 54. i László Kleinheislerowi w 66. minucie. W 56. minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Dino Beširović wszedł za Anthony'ego Kalika. Niedługo później trener NK Osijek postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Antonia Mancego wszedł Igor Carioca, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce NK Osijek utrzymać prowadzenie.

W 79. minucie Marin Pilj został zmieniony przez Talysa Oliveirę, a za Igora Cariocę wszedł na boisko Dmytro Lyopa, co miało wzmocnić drużynę NK Osijek. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Simiča na Tonia Teklicia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mihaelowi Žaperowi i Ardianowi Ismajlemu. W drugiej połowie nie padły gole.

Hamza Barry
66′ László Kleinheisler
Mijo Caktaš
79′ Marin Pilj
Samuel Emem Eduok26′ 52′
90′ Mihael Žaper
Anthony Kalik56′
 34′ 54′ 68′ Antonio Mance
Darko Nejašmić47′
38′ Mirko Marić
Jairo de Macedo da Silva
Marko Malenica
Goran Blażević
79′ Talys Alves Pereira Oliveira
David Čolina
Tomelin Gutieri Guti
Lumbardh Dellova
Danijel Lončar
Oleksandr Svatok
68′ 86′ Igor Silva de Almeida
Mario Vušković
Karlo Kamenar
Dino Beširović56′
86′ Dmytro Lopa
Bassel Zakaria Jradi52′
Marko Dugandžić
Françesko Tahiraj
Josip Špoljarić
Tonio Teklić86′

Ivan Delić

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom NK Osijek, a piłkarzom gości wręczył trzy.