Liga chorwacka - 6. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Istra Pula 1-1 (0-1)

25 sierpnia na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się mecz 6. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Istry Pula. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 431 widzów.

6. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-08-25 18:00 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 2431 | Arbiter: I. Bebek
HNK Gorica
Istra Pula
1
1
Jiloan Hamad 53'
P. Bosančić 6'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna HNK Gorica wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Petar Bosančić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Istry Pula , strzelając gola w szóstej minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joey Suk z HNK Gorica. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Istry Pula.

Drugą połowę zespół HNK Gorica rozpoczął w zmienionym składzie, za Maria Marinę wszedł Dario Čanađija.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 47 minut, jednak zespół HNK Gorica doprowadził do remisu. Gola strzelił Jiloan Hamad. Trener Istry Pula postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fuentesa wszedł Mario Munivrana, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Istry Pula utrzymać remis.

W 72. minucie Jiloan Hamad zastąpił Justina Mathieu. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Einara Galileę z Istry Pula, a w 86. minucie Łukasza Zwolińskiego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Markus Pavic
 53′ 72′ Jiloan Hamad
Josip Tomašević
46′ Mario Marina
Mario Ćuže
Michał Masłowski
Šime Gržan
45′ Joey Suk
Antonio Ivančić76′
Matija Dvorneković
Regan Obeng84′
66′ Łukasz Zwoliński
Karolis Laukžemis
46′ Dario Čanađija

Patrik Periša

72′ Justin Mathieu

Ivano Čepo

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Istry Pula przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Istry Pula w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.