Liga chorwacka - 6. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - HNK Rijeka 3-0 (2-0)

18 grudnia na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbyło się spotkanie 6. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb i HNK Rijeka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-0. Na stadionie stawiło się 3 968 widzów.

B. Petković 56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 84 mecze jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała 45 razy i zanotowała 20 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w dziewiątej minucie spotkania, gdy Daniel Olmo strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dinamo Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mislav Oršić. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo Zagrzeb: Dinowi Periciowi w 23. i Danielowi Olmowi w 36. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Hrvoje Smolčiciowi z HNK Rijeka. Była to 49. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 56. minucie spotkania, gdy Bruno Petković strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 62. minucie Boadu Acosty został zmieniony przez Stjepana Lončara.

A kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Izeta Hajrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Damian Kądzior. Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dinamo Zagrzeb: Bruno Petković, Daniel Olmo, na ich miejsce weszli: Mario Gavranović, Lovro Majer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Momčila Raspopovicia, Luki Capan zajęli: Dani Iglesias, Ivan Lepinjica. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

João Rodrigo Pereira Escoval
23′ Dino Perić
Momčilo Raspopović72′
Petar Stojanović
Hrvoje Smolčić49′
Amer Gojak
Ivan Tomečak
72′ Damian Kądzior
Dario Župarić
Nikola Moro
Franko Andrijašević
 9′ 36′ 86′ Daniel Olmo Carvajal
Luka Capan81′
 17′ Mislav Oršić
Domagoj Pavičić
 56′ (k.) 80′ Bruno Petković
Matej Vuk
86′ Lovro Majer

80′ Mario Gavranović

72′ Izet Hajrović

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom HNK Rijeka przyznał jedną.