Liga chorwacka - 5. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Istra Pula 2-2 (1-1)

W spotkaniu 5. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 19 września, zespół HNK Gorica zremisował z Istrą Pula 2-2 (1-1). Mecz na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy obejrzało 837 widzów.

Š. Gržan 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Šime Gržana z Istry Pula, a w 11. minucie Daria Špikicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istry Pula w 12. minucie spotkania, gdy Matej Vuk strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy HNK Gorica odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Dario Špikić.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Istra Pula: Einarowi Galilei w 30. i Josipowi Tomaševiciowi w 41. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie za Josipa Mitrovicia wszedł Ognjen Mudrinski. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Kristijanowi Lovriciowi z HNK Gorica. Była to 56. minuta meczu.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Paulius Golubickas, Matija Dvorneković, a na ich miejsce weszli Joey Suk, Dario Špikić. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matthew Steenvoorden osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istry Pula w 76. minucie spotkania, gdy Šime Gržan strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Istry Pula: Matej Vuk, Fuentes, Mateo Lisica, na ich miejsce weszli: Gedeon Guzina, Arona Sané, Stefan Lončar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Albiego Doki, Daria Čanađii zajęli: Younes Delfi, Anthony Kalik.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę HNK Gorica przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie Younes Delfi wyrównał wynik meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Petar Bosančić
79′ Albi Doka
Einar Galilea Azaceta30′
Krešimir Krizmanić
Sergio González Testón
73′ Matthew Steenvoorden
Luka Hujber
Hrvoje Babec
Josip Tomašević41′
79′ Dario Čanađija
Šime Gržan  76′ (k.) 7′
71′ Joey Suk
Antonio Ivančić
56′ Kristijan Lovrić
Adrián Fuentes González83′
54′ Josip Mitrović
Matej Vuk  12′ 77′
 29′ 11′ 71′ Dario Špikić
Drilon Sadiku
79′  89′ Younes Delfi
Arona Sané83′
71′ Paulius Golubickas
Gedeon Guzina77′
Jiloan Hamad
Robert Perić-Komšić
79′ Anthony Kalik

71′ Matija Dvorneković

54′ Ognjen Mudrinski

Drużyna HNK Gorica w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.