Liga chorwacka - 5. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - HNK Gorica 3-0 (1-0)

W meczu 5. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 18 sierpnia, zespół Hajduka Split wygrał z HNK Gorica 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Poljud obejrzało 14 054 widzów.

5. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-08-18 18:00 | Stadion: Stadion Poljud | Widzów: 14054 | Arbiter: M. Vidulin
Hajduk Split
HNK Gorica
3
0
Jairo 30',67'
J. Juranović 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół HNK Gorica wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtymi kartkami zostali ukarani Marijan Čabraja, Kristijan Lovrić z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w 30. minucie spotkania, gdy Jairo zdobył pierwszą bramkę. Od 32. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hajduka Split.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Anthony'emu Kalikowi, zawodnikowi Hajduka Split. Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Pape Ndiaye osłabiając zespół HNK Gorica. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Trener Hajduka Split postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego Kalika. Na boisko wszedł Tonio Teklić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie żółtą kartkę obejrzał Hamza Barry z Hajduka Split. W tej samej minucie za Matyję Dvornekovicia wszedł Justin Mathieu.

Zespół HNK Gorica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Jairo po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Prawie natychmiast Josip Juranović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Hajduka Split: Samuel Eduok, Ardian Ismajli, na ich miejsce weszli: Bassel Jradi, Mario Vušković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristijana Lovricia, Marijana Čabrai zajęli: Hrvoje Babec, Krešimir Krizmanić.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marijan Čabraja30′ 87′
45′ 82′ Ardian Ismajli
Aleksandar Jovičić
 69′ Josip Juranović
Musa Muhammed
Oleksandr Svatok
Matthew Steenvoorden45′
64′ Hamza Barry
Michał Masłowski
45′ Mijo Caktaš
Joey Suk
32′ 75′ Samuel Emem Eduok
Matija Dvorneković45′ 64′
56′ 62′ Anthony Kalik
Kristijan Lovrić30′ 74′
Darko Nejašmić
Pape Cherif Ndiaye45′ 60′
 30′, 67′ Jairo de Macedo da Silva
Maks Juraj Čelić
82′ Mario Vušković
Krešimir Krizmanić87′
Dino Beširović
Nemanja Ljubisavljević
75′ Bassel Zakaria Jradi
Matija Szpiczić
62′ Tonio Teklić