Liga chorwacka - 4. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - HNK Gorica 1-2 (0-1)

W starciu 4. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 13 września, zespół Lokomotivy Zagrzeb przegrał z HNK Gorica 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu.

K. Lovrić 32',85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marijanowi Čabrai z HNK Gorica. Była to 18. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Gorica w 32. minucie spotkania, gdy Kristijan Lovrić zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HNK Gorica.

W 55. minucie Oliver Petrak zastąpił Reubena Acquaha. Między 55. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Lokomotivy Zagrzeb: Josip Majić, Dominik Kovačić, Indrit Tuci, Enis Çokaj, na ich miejsce weszli: Mario Ćuže, Sammir, Mario Budimir, Sherif Kallaku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Mitrovicia, Daria Špikicia, Ognjena Mudrinskiego zajęli: Joey Suk, Matija Dvorneković, Matar Dieye.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dominika Kovačicia z Lokomotivy Zagrzeb, a w 66. minucie Matyję Dvornekovicia z drużyny przeciwnej.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kristijan Lovrić z HNK Gorica. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze HNK Gorica: Jiloan Hamad, Paulius Golubickas, a na ich miejsce weszli Dario Čanađija, Kristijan Lovrić.

Zespół Lokomotivy Zagrzeb nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Fran Karačić.

Jedenastce Lokomotivy Zagrzeb zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HNK Gorica.

Marijan Čabraja18′
 89′ Fran Karačić
Albi Doka
Denis Kolinger
Krešimir Krizmanić
62′ 66′ Dominik Kovačić
Matthew Steenvoorden
Stipo Marković
Hrvoje Babec
Jon Mersinaj
Dario Čanađija89′
77′ Enis Çokaj
Kristijan Lovrić  32′, 85′ 89′
55′ Josip Majić
Josip Mitrović58′
55′ Oliver Petrak
Ognjen Mudrinski85′
66′ Indrit Tuci
Musa Muhammed
55′ Reuben Acquah
Paulius Golubickas89′
55′ Mario Ćuže
Jiloan Hamad89′
77′ Sherif Kallaku
Joey Suk58′
66′ Jorge Sammir
Matar Dieye85′
66′ Mario Budimir
Matija Dvorneković58′ 66′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom HNK Gorica pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.