Liga chorwacka - 4. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - Dinamo Zagrzeb 1-2 (0-1)

12 września na Stadionie Poljud odbyło się starcie 4. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Hajduka Split i Dinamo Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-1.

M. Oršić 50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 100 meczów jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała 52 razy i zanotowała 24 porażki oraz 24 remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Petar Stojanović z Dinamo Zagrzeb. Była to 40. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 42. minucie spotkania, gdy Lirim I strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Mislav Oršić.

W 56. minucie za Darka Nejašmicia wszedł Ivan Dolček. Między 56. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dinamo Zagrzeb: Lovro Majer, Bruno Petković, Kristijan Jakić, Emir Dilaver, Mislav Oršić, na ich miejsce weszli: Luka Ivanušec, Mario Gavranović, Amer Gojak, Kévin Théophile-Catherine, Marko Tolić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Darka Todorovicia, Mija Caktaša, Ádáma Gyurcsó zajęli: Marin Jakoliš, Jani Atanasov, Leon Kreković.

Mimo że drużyna Hajduka Split nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 63 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Stanko Jurić.

Jedenastce Hajduka Split zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Emir Dilaver82′
56′ Darko Todorović
Joško Gvardiol
Kristian Traychev Dimitrov
Marin Leovac
Mario Vušković
Petar Stojanović40′
86′ Mijo Caktaš
Arijan Ademi
86′ Ádám Gyurcsó
Kristijan Jakić69′
Bassel Zakaria Jradi
Lovro Majer67′
 88′ Stanko Jurić
Lirim Kastrati  42′
56′ Darko Nejašmić
Mislav Oršić  50′ 82′
Dimitrios Diamantakos
Bruno Petković67′
Marin Ljubić
Danijel Zagorac
56′ Ivan Dolček
Sadegh Moharrami
Nihad Mujakić
Kévin Théophile-Catherine82′
86′ Jani Atanasov
Mario Gavranović67′
56′ Marin Jakoliš
Antonio Marin
86′ Leon Kreković
Luka Menalo

Sędzia nie ukarał piłkarzy Hajduka Split żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.