Liga chorwacka - 35. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - NK Osijek 1-0 (1-0)

18 lipca na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbył się pojedynek 35. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Varteksa Varażdin i NK Osijek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Varteksa Varażdin 1-0. Na stadionie stawiło się 2 109 widzów.

35. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-18 18:55 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 2109 | Arbiter: I. Vučković
Varteks Varażdin
NK Osijek
1
0
D. Drožđek 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki drużyna NK Osijek wygrała 26 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyję Kolaricia z Varteksa Varażdin, a w 31. minucie Mihaela Žapera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Varteksa Varażdin w 39. minucie spotkania, gdy Domagoj Drožđek strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Varteksa Varażdin.

Kibice Varteksa Varażdin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Novoselca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nikola Tkalčić. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Dmytro Lopa wszedł za Antonia Mancego.

W 72. minucie za Vinka Petkovicia wszedł Ivan Posavec. Trener NK Osijek postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Marina Pilja i na pole gry wprowadził napastnika Diona Belję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie Domagoj Drožđek został zmieniony przez Dominika Glavinę, a za Jorge Obregóna wszedł na boisko Leon Benko, co miało wzmocnić jedenastkę Varteksa Varażdin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petara Bočkaja na Danijela Lončara.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Leonowi Bence z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ivica Ivušić
12′ Matija Kolarić
Petar Bočkaj86′
65′ Nikola Tkalčić
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Neven Đurasek
Marin Pilj77′
82′ Jorge Leonardo Obregón Rojas
Mihael Žaper31′
 39′ 82′ Domagoj Drožđek
Antonio Mance67′
72′ Vinko Petković
Mirko Marić
Oliver Zelenika
Marko Malenica
72′ Ivan Posavec
Alen Grgić
65′ Ivan Novoselec
Karlo Kamenar
82′ 90′ Leon Benko
Dmytro Lopa67′
82′ Dominik Glavina
Dion Drena Beljo77′
Mohammad Mehdi Mehdikhani

Drużyna NK Osijek miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom NK Osijek pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna NK Osijek w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.