Liga chorwacka - 35. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Inter Zaprešic 3-1 (1-1)

W meczu 35. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 17 lipca, zespół Slavenu Koprivnica zwyciężył z Interem Zapresic 3-1 (1-1). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 315 widzów.

K. Andrić 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki zespół Slavenu Koprivnica wygrał 21 razy i zanotował 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Interu Zapresic otworzyli wynik. W 12. minucie Komnen Andrić dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Stipe Bačelić-Grgić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Franck Etoundi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavenu Koprivnica, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie starcia. W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Matija Rom, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavenu Koprivnica w 53. minucie spotkania, gdy Ivan Krstanović strzelił z karnego trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ivanowi Krstanoviciowi z zespołu gospodarzy. W 56. minucie w drużynie Interu Zapresic doszło do zmiany. Stjepan Vego wszedł za Gordana Baricia. W tej samej minucie trener Interu Zapresic postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Josip Mitrović, a murawę opuścił Ivan Nekić.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Stipe Bačeliciowi-Grgiciowi w 59. i Goranowi Parackiemu w 64. minucie. Chwilę później trener Slavenu Koprivnica postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Francka Etoundiego wszedł Matko Zirdum, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 77. minucie czerwoną kartkę obejrzał Stipe Bačelić-Grgić, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W tej samej minucie za Damiana van Bruggena wszedł Nikola Soldo. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Damir Grgić
 42′ 59′ 77′ Stipe Bačelić-Grgić
Ivan Nekić56′
90′ Arijan Brković
Matija Rom52′
Nemanja Glavčić
Damian van Bruggen77′
86′ Karlo Lulić
Sacha Marasovic
64′ Goran Paracki
Tomislav Mazalović
90′ Bruno Bogojević
Igor Postonjski83′
 49′ 69′ Franck Mbia Etoundi
Komnen Andrić  12′
 53′ (k.) 54′ 90′ Ivan Krstanović
Ivan Mamut
Karlo Slukić
Mladen Matković
90′ Marko Čovo
Antonio Bosec
Vinko Međimorec
Stjepan Vego56′
69′ Matko Zirdum
Mihael Benčić83′
Mateas Delić
Borna Bilobrk
Niko Havelka
Josip Mitrović56′
86′ Mateus Lima Cruz
Mateo Plehan
90′ Michele Šego
Moreno Vušković
90′ Bruno Čovo
Nikola Soldo77′

Drużyna Slavenu Koprivnica zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Interu Zapresic.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Slavenu Koprivnica, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Slavenu Koprivnica w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.