Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - HNK Rijeka 0-1 (0-0)

11 lipca na Stadionie Ivan Laljak-Ivić w Zaprešiciu odbył się mecz 34. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Interu Zapresic i HNK Rijeka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HNK Rijeka 1-0. Spotkanie obejrzało 312 widzów.

34. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-11 18:55 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 312 | Arbiter: I. Vučković
Inter Zaprešic
HNK Rijeka
0
1
A. Čolak 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia jedenastka HNK Rijeka wygrała 28 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Domagoj Pavičić z HNK Rijeka. Była to ósma minuta spotkania.

Między 54. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Roberta Muricia i na pole gry wprowadził napastnika Sterlinga Yateke'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Domagoj Pavičić został zmieniony przez Alexandra Gorgona.

Jedynego gola z karnego strzelił Antonio-Mirko Čolak dla jedenastki HNK Rijeka. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 73. minucie Igor Postonjski został zmieniony przez Antonia Bosca, a za Ivana Mamuta wszedł na boisko Mihael Benčić, co miało wzmocnić drużynę Interu Zapresic. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stjepana Lončara na Ivana Lepinjicę w 89. minucie. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Nekicia z Interu Zapresic, a w 85. minucie Filipa Brauta z drużyny przeciwnej.

Filip Braut85′
82′ Ivan Nekić
Darko Velkovski
62′ Tomislav Mazalović
Tibor Halilović54′
54′ Frano Mlinar
Stjepan Lončar89′
73′ Igor Postonjski
Robert Murić64′
Komnen Andrić
Domagoj Pavičić8′ 64′
73′ Ivan Mamut
Antonio-Mirko Čolak  71′ (k.)
Mladen Matković
David Samuel Nwolokor
73′ Antonio Bosec
Andrej Prskalo
73′ Mihael Benčić