Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Varteks Varażdin 0-1 (0-0)

10 lipca na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się pojedynek 34. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Varteksa Varażdin. Mecz zakończył się zwycięstwem Varteksa Varażdin 1-0. Starcie obejrzało 953 widzów.

D. Drožđek 76'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Varteksa Varażdin wyszła w zmienionym składzie, za Tonia Teklicia wszedł Ivan Posavec. W 60. minucie Matija Dvorneković zastąpił Pape'a Ndiayego.

Niedługo później trener HNK Gorica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jiloana Hamada. Na boisko wszedł Gojko Gadže, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Michał Masłowski wszedł za Hrvoje Babca. W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Matii Dvornekoviciowi z HNK Gorica.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Domagoj Drožđek dla drużyny Varteksa Varażdin. Bramka padła w tej samej minucie. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matyję Kolaricia z Varteksa Varażdin, a w 82. minucie Pape'a Ndiayego z drużyny przeciwnej.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Ivan Novoselec wszedł za Nikolę Tkalčicia. Po chwili trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Mohammad Mehdikhani, a murawę opuścił Matija Kolarić. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Anthony'emu Kalikowi, piłkarzowi gospodarzy.

Matej Senić
72′ Hrvoje Babec
Marko Stolnik
72′ Jiloan Hamad
Nikola Tkalčić79′
90′ Anthony Kalik
Neven Đurasek
Joey Suk
Jorge Leonardo Obregón Rojas86′
75′ 60′ Matija Dvorneković
Dejan Ṧarac
72′ Gojko Gadže
Dejan Glavica
72′ Michał Masłowski
Denis Glavina
Juraj Spudić
Ivan Novoselec79′
60′ 82′ Pape Cherif Ndiaye
Leon Benko86′
Martin Šroler
Dominik Glavina90′

Mohammad Mehdi Mehdikhani86′

Jedenastka HNK Gorica miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół HNK Gorica w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.