Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - HNK Gorica 3-1 (2-1)

W meczu 34. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 15 maja, zespół Dinamo Zagrzeb wygrał z HNK Gorica 3-1 (2-1). Mecz na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu obejrzało 610 widzów.

34. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-05-15 18:00 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 610 | Arbiter: G. Gabrilo
C. Ndiaye 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Nikola Moro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając gola w 17. minucie pojedynku.

Zespół HNK Gorica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Olmo. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze HNK Gorica szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 25. minucie bramkę kontaktową zdobył Pape Ndiaye. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół HNK Gorica wyszedł w zmienionym składzie, za Matyję Szpiczicia wszedł Mario Marina. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Martinowi Maločy z jedenastki gości.

Trener HNK Gorica postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Farouka Miyę i na pole gry wprowadził napastnika Matyję Dvornekovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie Iyayi Atiemwen zastąpił Izeta Hajrovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 71. minucie spotkania, gdy Marin Leovac zdobył trzecią bramkę. W 74. minucie w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Justin Mathieu wszedł za Łukasza Zwolińskiego.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Mario Szitum, a murawę opuścił Mislav Oršić. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Kristijanowi Lovriciowi, piłkarzowi gości. W 77. minucie w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Komnen Andrić wszedł za Brunona Petkovicia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Igor Čagalj
 71′ Marin Leovac
Aleksandar Jovičić
Petar Stojanović
Giorgi Mtchedlishvili Jr.
Kévin Théophile-Catherine
Matija Szpiczić46′
64′ Iyayi Believe Atiemwen
Martin Maloča54′
 17′ Nikola Moro
Farouk Miya59′
 21′ Daniel Olmo Carvajal
Joey Suk
Ivan Šunjić
Kristijan Lovrić76′
75′ Mislav Oršić
Pape Cherif Ndiaye  25′
77′ Bruno Petković
Matija Dvorneković59′
77′ Komnen Andrić
Justin Mathieu74′
64′ Izet Hajrović
Martin Šroler
75′ Mario Szitum
Krešimir Krizmanić

Drużyna Dinamo Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom HNK Gorica przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.