Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Slaven Koprivnica 1-0 (0-0)

4 lipca na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbyło się spotkanie 33. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Varteksa Varażdin i Slavenu Koprivnica. Starcie zakończyło się zwycięstwem Varteksa Varażdin 1-0. Na stadionie stawiło się 1 789 widzów.

33. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-04 21:05 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1789 | Arbiter: G. Pečarić
Varteks Varażdin
Slaven Koprivnica
1
0
D. Drožđek 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Slavenu Koprivnica wygrał 18 razy i zanotował 14 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie Matko Zirdum został zastąpiony przez Mateusa Limę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Stipe Bačelić-Grgić z drużyny gości. Była to 41. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vinko Petković, a murawę opuścił Ivan Posavec. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Varteks Varażdin: Nevenowi Đuraskowi w 58. i Nikoli Tkalčić w 64. minucie.

W 65. minucie w jedenastce Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Arijan Brković wszedł za Stipe Bačelicia-Grgicia. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vinka Petkovicia z Varteksa Varażdin, a w 75. minucie Brunona Bogojevicia z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Franck Etoundi wszedł za Ivana Krstanovicia.

Kibice Slavenu Koprivnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michele Šegę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mateus Lima. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Nemani Glavčiciowi w 77. i Michele Šedze w 78. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Domagoj Drožđek dla jedenastki Varteksa Varażdin. Bramka padła w tej samej minucie. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Godę z Slavenu Koprivnica, a w 89. minucie Mateja Senicia z drużyny przeciwnej.

Tomislav Bożić
46′ Ivan Posavec
Bruno Goda85′
Matej Rodin
Matko Zirdum30′
89′ Matej Senić
Stipe Bačelić-Grgić41′ 65′
Marko Stolnik
Nemanja Glavčić77′
64′ 90′ Nikola Tkalčić
Bermudez Suarez Jeffren
58′ Neven Đurasek
Karlo Lulić
Jorge Leonardo Obregón Rojas
Goran Paracki
81′ Tonio Teklić
Bruno Bogojević75′
 80′ (k.) Domagoj Drožđek
Ivan Krstanović76′
Oliver Zelenika
Karlo Slukić
81′ Matija Kolarić
Denis Glavina

90′ Ivan Novoselec

Leon Benko

Dominik Glavina

Mohammad Mehdi Mehdikhani

46′ 73′ Vinko Petković

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Varteksa Varażdin otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Slavenu Koprivnica dokonała czterech zmian.