Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Inter Zaprešic 3-1 (1-0)

4 lipca na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu odbył się pojedynek 33. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i Interu Zapresic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 3-1. Mecz obejrzało 672 widzów.

33. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-04 21:05 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 672 | Arbiter: D.Kulusic
I. Mamut 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Interu Zapresic wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia pokazał kartkę Iyayiemu Atiemwenowi z Lokomotivy Zagrzeb.

Trzeba było trochę poczekać, aby Stipo Marković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, strzelając gola w 30. minucie spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jon Mersinaj, piłkarz gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lokomotivy Zagrzeb.

Trener Interu Zapresic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Josip Mitrović, a murawę opuścił Matija Rom. W 49. minucie kartką został ukarany Stipo Marković, zawodnik Lokomotivy Zagrzeb.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Mamut. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie Iyayi Atiemwen został zastąpiony przez Enisa Çokaja. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Inter Zapresic: Ivanowi Mamutowi w 63. i Damirowi Grgiciowi w 64. minucie. Trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Budimira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Indrit Tuci. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Zapresic: Tomislavowi Mazaloviciowi w 80. i Mladenowi Matkoviciowi w 88. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 89. minucie spotkania, gdy Marko Tolić zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku, w zespole Interu Zapresic za Komnena Andricia wszedł Moreno Vušković, a w drużynie Lokomotivy Zagrzeb Marko Tolić zmienił Dina Halilovicia. Minutę później kartkę obejrzał Josip Mitrović z drużyny gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Kristijan Jakić.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Damir Grgić64′
 30′ 49′ Stipo Marković
Matija Rom46′
43′ Jon Mersinaj
Damian van Bruggen
7′ 61′ Iyayi Believe Atiemwen
Sacha Marasovic
 90′ Kristijan Jakić
Tomislav Mazalović80′
 89′ (k.) 90′ Marko Tolić
Frano Mlinar
Lirim Kastrati
Komnen Andrić90′
77′ Indrit Tuci
Oussama Zamouri
61′ Enis Çokaj
Mihael Benčić
90′ Dino Halilović
Borna Bilobrk
Josip Majić
Josip Mitrović46′ 90′
77′ Mario Budimir
Mateo Plehan
Luka Viduka
Moreno Vušković90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Interu Zapresic w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.