Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL: Istra Pula - HNK Gorica 2-2 (1-0)

4 lipca na Stadionie Aldo Drosina odbyło się starcie 33. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i HNK Gorica. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 742 widzów.

33. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-04 18:55 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 742 | Arbiter: A. Čuljak
O. Mudrinski 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna HNK Gorica wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Marinowi Grujeviciowi, zawodnikowi Istry Pula.

Po chwili trener HNK Gorica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 14. minucie na plac gry wszedł Jiloan Hamad, a murawę opuścił Dario Špikić. Jiloan Hamad nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Między 15. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istry Pula w 45. minucie spotkania, gdy Šime Gržan zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Istry Pula.

Drugą połowę drużyna HNK Gorica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matyję Dvornekovicia wszedł Ognjen Mudrinski.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół HNK Gorica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Jiloan Hamad.

Szybko po stracie gola jedenastka gości trafiła do bramki rywala. W 51. minucie Ognjen Mudrinski dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie Matija Fintić został zmieniony przez Ivana Delicia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Matthew Steenvoorden z drużyny gości. Trener Istry Pula wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivana Močinicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Antonio Ivančić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy HNK Gorica: Michał Masłowski, Joey Suk, a na ich miejsce weszli Hrvoje Babec, Kristijan Lovrić.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Ivan Delić. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 86. minucie w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Robert Perić-Komšić wszedł za Gedeona Guzinę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Josip Tomašević, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Marijan Čabraja
6′ Marin Grujević
Aleksandar Jovičić
Markus Pavic
Musa Muhammed
Rafael Páez Cardona
Matthew Steenvoorden69′
90′ Josip Tomašević
Hrvoje Babec44′ 75′
Slavko Blagojević
Anthony Kalik15′
57′ Matija Fintić
Matija Dvorneković46′
 45′ Šime Gržan
Kristijan Lovrić21′ 75′
75′ Antonio Ivančić
Pape Cherif Ndiaye
86′ Gedeon Guzina
Maks Juraj Čelić
75′ Ivan Močinić
Michał Masłowski75′
57′  81′ Ivan Delić
Joey Suk75′
Josip Maganjić
Ognjen Mudrinski46′  51′
86′ Robert Perić-Komšić
Martin Šroler
Mateo Lisica

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Istry Pula otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Istry Pula w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości dokonała czterech zmian.