Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - NK Rudeš Zagreb 0-3 (0-2)

W pojedynku 33. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 9 maja, jedenastka Interu Zapresic przegrała z Rudes Zagreb 0-3 (0-2). Mecz na Stadionie ŠRC Zaprešić w Zaprešiciu obejrzało 116 widzów.

33. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-05-09 18:00 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 116 | Arbiter: I. Krizaric
I. Tatomirović 85' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Interu Zapresic wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Interu Zapresic i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rudes Zagreb w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nikola Pejović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudes Zagreb w 44. minucie spotkania, gdy Tomislav Štrkalj zdobył z karnego drugą bramkę.

Na drugą połowę drużyna Interu Zapresic wyszła w zmienionym składzie, za Igora Postonjskiego wszedł Borislav Tsonev. Kibice Interu Zapresic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Miškovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nikola Rak.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Ivanowi Tatomiroviciowi z zespołu gospodarzy. Była to 71. minuta starcia. W 76. minucie Tomislav Mrkonjić został zmieniony przez Antonia Boršicia. W 80. minucie w jedenastce Interu Zapresic doszło do zmiany. Goodness Ohiremen wszedł za Ivana Čelikovicia.

Chwilę później trener Rudes Zagreb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ivan Božić, a murawę opuścił Gordan Barić.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Interu Zapresic Ivan Tatomirović. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Rudes Zagreb doszło do zmiany. Luka Pasariček wszedł za Tomislava Štrkalja.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Ivan Banić
15′ Antonio Bosec
Gordan Barić81′
Jurica Buljat
Josip Filipović
80′ Ivan Čeliković
Erhun Obanor
85′ (samob.) 71′ Ivan Tatomirović
Nikola Pejović  36′ 32′
Josip Brezovec
Luka Smoljo
Karlo Muhar
Dino Halilović
31′ 46′ Igor Postonjski
João Erick Marques da Silva
46′ Nikola Rak
Siniša Rožman
46′ Borislav Aleksandrov Tsonev
Vilibald Vuco
Antonini Czulina
Antonio Boršić76′
46′ Robert Mišković
Luka Pasariček87′
80′ Goodness Ohiremen Ajayi
Ivan Božić81′

Piłkarze Interu Zapresic dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.