Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Dinamo Zagrzeb 2-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół HNK Rijeka wygrał z Dinamo Zagrzeb 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie HNK Rijeka obejrzało 2 687 widzów.

33. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-07-05 21:05 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 2687 | Arbiter: D. Batinic
HNK Rijeka
Dinamo Zagrzeb
2
0
J. Gvardiol 2' (samob.)
A. Čolak 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 47 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Dinamo Zagrzeb Joško Gvardiol.

W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joška Gvardiola z Dinamo Zagrzeb, a w 10. minucie Domagoja Pavičicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HNK Rijeka.

Na drugą połowę zespół Dinamo Zagrzeb wyszedł w zmienionym składzie, za Tina Hrvoja wszedł Damian Kądzior.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HNK Rijeka, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie pokonał bramkarza Antonio-Mirko Čolak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Po chwili trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Lovro Majer, a murawę opuścił Amer Gojak. W 72. minucie Bartol Franjić zastąpił Lukę Ivanušeca. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jasminowi Čelikoviciowi z HNK Rijeka. Była to 89. minuta meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Francois Moubandje
82′ Hrvoje Smolčić
Kévin Théophile-Catherine
Darko Velkovski
Arijan Ademi
85′ Franko Andrijašević
Mario Ćuže
Tibor Halilović
Bartol Franjić72′
82′ Stjepan Lončar
Amer Gojak61′
10′ Domagoj Pavičić
Sandro Kulenović
 52′ Antonio-Mirko Čolak
Mislav Oršić
David Samuel Nwolokor
Danijel Zagorac
Andrej Prskalo
Emir Dilaver
82′ 89′ Jasmin Čeliković
Marko Đira
Niko Galesic
Sadegh Moharrami
Ivan Tomečak
Josip Šutalo
82′ Ivan Lepinjica
Luka Ivanušec72′
Robert Murić
Lovro Majer61′
85′ Alexander Gorgon
Nikola Moro
Sterling Yateke
Izet Hajrović

Damian Kądzior46′

Antonio Marin

Jedenastka HNK Rijeka zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.