Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - NK Osijek 1-0 (1-0)

W pojedynku 32. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 5 maja, drużyna Slavenu Koprivnica zwyciężyła z NK Osijek 1-0 (1-0). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 488 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

I. Krstanović 24'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 66 spotkań jedenastka Slavenu Koprivnica wygrała 26 razy i zanotowała 23 porażki oraz 17 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola z karnego strzelił Ivan Krstanović dla drużyny Slavenu Koprivnica. Bramka padła w tej samej minucie. W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Karlowi Plantakowi, piłkarzowi gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavenu Koprivnica.

Trener NK Osijek wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dmytra Lyopę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Alen Grgić. Trener Slavenu Koprivnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Karla Plantaka. Na boisko wszedł David Puclin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 68. minucie Boško Šutalo został zmieniony przez Muzafera Ejupiego. W 70. minucie Ivan Krstanović został zmieniony przez Mateusa Limę, a za Louisa Bongonguiego wszedł na boisko Jan Doležal, co miało wzmocnić jedenastkę Slavenu Koprivnica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomislava Šoršę na Josipa Špoljaricia. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica i dwie drużynie przeciwnej.

NK Osijek
90′ Ivan Filipović
Marko Malenica
Bruno Goda
Talys Alves Pereira Oliveira
22′ Marko Iharoš
Danijel Lončar23′
Vinko Međimorec
Mile Škorić
79′ Zvonimir Šarlija
Tomislav Šorša82′
90′ Dario Čanađija
Boško Šutalo68′
Mateas Delić
Alen Grgić46′
63′ Karlo Plantak
Marin Pilj18′
38′ Miloš Vidović
Mihael Žaper84′
89′ Louis Marie Rodrigue Bongongui Assougou
Gabrijel Boban
 24′ (k.) 70′ Ivan Krstanović
Dmytro Lopa46′
63′ David Puclin
Luka Marin
89′ Jan Doležal
Domagoj Pušić
70′ Mateus Lima Cruz
Muzafer Ejupi68′ 85′
Luka Menalo
Josip Špoljarić82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica, a w drugiej trzy. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.