Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Istra Pula 3-0 (3-0)

30 czerwca na Gradski Stadion odbyło się starcie 32. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Istry Pula. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavenu Koprivnica 3-0. Spotkanie obejrzało 502 widzów.

32. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-30 18:55 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 502 | Arbiter: I. Vučković
Jeffren 27'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 mecze zespół Slavenu Koprivnica wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Matko Zirdum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavenu Koprivnica, strzelając gola w 13. minucie pojedynku.

Zespół Istry Pula ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie trafił Ivan Krstanović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavenu Koprivnica w 27. minucie spotkania, gdy Jeffren strzelił trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Istry Pula nie mogli już doczekać się wprowadzenia Denisa Bušnję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Šime Gržan. Drugą połowę drużyna Istry Pula rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Delicia wszedł Stefan Lončar.

W 58. minucie Gedeon Guzina zastąpił Roberta Pericia-Komšicia. W 61. minucie kartkę dostał Stefan Lončar, piłkarz Istry Pula. Chwilę później trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Mateus Lima, a murawę opuścił Jeffren.

Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Slavenu Koprivnica: Matko Zirdum, Nemanja Glavčić, Ivan Krstanović, Bruno Bogojević, na ich miejsce weszli: Arijan Brković, Niko Havelka, Michele Šego, Vinko Međimorec. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matii Finticia, Ivana Močinicia zajęli: Mateo Lisica, Octavio Páez. Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Octaviowi Páezowi z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sergio González Testón
 13′ 70′ Matko Zirdum
Marin Grujević
Stipe Bačelić-Grgić
Josip Tomašević
70′ Nemanja Glavčić
Slavko Blagojević
 27′ 63′ Bermudez Suarez Jeffren
Matija Fintić74′
Karlo Lulić
Šime Gržan46′
Goran Paracki
Ivan Močinić78′
82′ Bruno Bogojević
Ivan Delić46′
 25′ 82′ Ivan Krstanović
Gedeon Guzina58′
Karlo Slukić
Josip Čondrić
82′ Vinko Međimorec
Markus Pavic
70′ Arijan Brković
Rafael Páez Cardona
70′ Niko Havelka
Agron Rufati
63′ Mateus Lima Cruz
Denis Bušnja46′
82′ Michele Šego
Stefan Lončar46′ 61′

Octavio Andrés Páez Gil78′ 79′

Robert Perić-Komšić58′

Mateo Lisica74′

Sędzia nie ukarał zawodników Slavenu Koprivnica żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.