Reklama

Reklama

Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: Istra Pula - HNK Rijeka 0-7 (0-2)

W starciu 32. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 4 maja, zespół Istry Pula przegrał wysoko z HNK Rijeka 0-7 (0-2). Mecz na Stadionie Aldo Drosina obejrzało 1 741 widzów.

W  starciu 32. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 4 maja, zespół Istry Pula przegrał wysoko  z HNK Rijeka  0-7 (0-2). Mecz na Stadionie Aldo Drosina obejrzało 1 741 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 25 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Domagoj Pavičić wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Rijeka, strzelając gola w 28. minucie spotkania.

Reklama

Zespół Istry Pula ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Antonio-Mirko Čolak. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na drugą połowę zespół Istry Pula wyszedł w zmienionym składzie, za Fuentesa wszedł Robert Perić-Komšić.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 49. minucie Domagoj Pavičić po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3.

W 55. minucie w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Marin Grujević wszedł za Markusa Pavica.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Antonio-Mirko Čolak z HNK Rijeka. W 65. minucie Antonio-Mirko Čolak zastąpił Jakova Puljicia.

W tej samej minucie w drużynie Istry Pula doszło do zmiany. Toni Burić wszedł za Karolisa Laukžemisa. W tej samej minucie trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Boadu Acosty, a murawę opuścił Robert Murić. Boadu Acosty spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 67. minucie spotkania, gdy Boadu Acosty zdobył piątą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 69. minucie spotkania, gdy Jakov Puljić strzelił szóstego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek.

W 73. minucie w zespole HNK Rijeka doszło do zmiany. Luka Capan wszedł za Ivana Lepinjicę. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Hrvoje Smolčić, zawodnik gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik na 0-7 podwyższył Luka Capan.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Martinowi Franiciowi z Istry Pula. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-7.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Istry Pula rozegra kolejny mecz w Velice Goricy. Jej przeciwnikiem będzie HNK Gorica. Natomiast 11 maja Dinamo Zagrzeb zagra z drużyną HNK Rijeka na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama