Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - Lokomotiva Zagrzeb 3-0 (0-0)

5 maja na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbyło się spotkanie 32. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb i Lokomotivy Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-0. Na stadionie zasiadło 1 087 widzów.

B. Petković 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 28 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Amir Rrahmani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w 57. minucie meczu. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Nevena Đuraska. Na boisko wszedł Mario Burić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Loren Maružin zastąpił Myrta Uzuniego.

Drużyna Lokomotivy Zagrzeb ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Dinamo Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Olmo. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Po chwili trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Damian Kądzior, a murawę opuścił Izet Hajrović. W 75. minucie Dejan Radonjić został zmieniony przez Đorđe Rakicia, co miało wzmocnić jedenastkę Lokomotivy Zagrzeb. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amera Gojaka na Marka Gjirę w 82. minucie oraz Mislava Oršicia na Maria Szituma w tej samej minucie. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Brunonowi Petkoviciowi, zawodnikowi Dinamo Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 90. minucie spotkania, gdy Bruno Petković zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Denis Kolinger
 57′ Amir Rrahmani
Jan Lecjaks
Petar Stojanović
Ante Majstorović
82′ Amer Gojak
Neven Đurasek62′
Nikola Moro
Luka Ivanušec
 64′ Daniel Olmo Carvajal
Loren Maružin62′
73′ Izet Hajrović
Frano Mlinar
86′ Mislav Oršić
Lirim Kastrati
 90′ (k.) 77′ Bruno Petković
Dejan Radonjić75′
Danijel Zagorac
Krunoslav Hendija
82′ Marko Đira
Toni Datković
Sadegh Moharrami
Luka Hujber
Mario Musa
Mario Burić62′
73′ Damian Kądzior
Domagoj Drožđek
Komnen Andrić
Đorđe Rakić75′
86′ Mario Szitum
Myrto Uzuni62′

Sędzia nie ukarał zawodników Lokomotivy Zagrzeb żadną kartką, natomiast piłkarzom Dinamo Zagrzeb pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.