Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Inter Zaprešic 1-0 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 25 czerwca, zespół Varteksa Varażdin zwyciężył z Interem Zapresic 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie obejrzało 2 194 widzów.

31. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-25 21:05 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 2194 | Arbiter: D. Batinic
Varteks Varażdin
Inter Zaprešic
1
0
J. Obregón 33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna Varteksa Varażdin wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Jorge Obregón dla jedenastki Varteksa Varażdin. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Igorowi Postonjskiemu z drużyny gości. Była to 35. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Varteksa Varażdin.

W 55. minucie kartką został ukarany Mihael Benčić, zawodnik gości. Trener Interu Zapresic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josipa Mitrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sacha Marasovic.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Markowi Stolnikowi z Varteksa Varażdin. W 59. minucie Mihael Benčić zastąpił Mateo Plehana. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę obejrzał Damian van Bruggen z drużyny gości.

W 73. minucie w zespole Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Ivan Novoselec wszedł za Nikolę Tkalčicia. W tej samej minucie trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vinko Petković, a murawę opuścił Tonio Teklić. W 73. minucie Oussama Zamouri został zmieniony przez Bornę Bilobrka, co miało wzmocnić jedenastkę Interu Zapresic. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Domagoja Drožđeka na Mohammada Mehdikhaniego w 84. minucie oraz Jorge Obregóna na Dominika Glavinę w tej samej minucie.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Mladen Matković z Interu Zapresic. W drugiej połowie nie padły gole.

Frano Mlinar
58′ Marko Stolnik
Igor Postonjski35′
73′ Nikola Tkalčić
Stjepan Vego
Neven Đurasek
Oussama Zamouri73′
 33′ 86′ Jorge Leonardo Obregón Rojas
Komnen Andrić
73′ Tonio Teklić
Mihael Benčić55′ 59′
84′ Domagoj Drožđek
Moreno Vušković
73′ Ivan Novoselec

Leon Benko

86′ Dominik Glavina

84′ Mohammad Mehdi Mehdikhani

73′ Vinko Petković

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Varteksa Varażdin w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.