Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - NK Rudeš Zagreb 3-1 (2-1)

28 kwietnia na Stadionie HNK Rijeka odbył się mecz 31. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Rudes Zagreb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HNK Rijeka 3-1. Na stadionie zasiadło 2 846 widzów.

31. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-28 19:00 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 2846 | Arbiter: T. Pejin
V. Lisakovich 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka HNK Rijeka wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Petarowi Mamiciowi z HNK Rijeka. Była to dziewiąta minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Stjepan Lončar wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Rijeka, strzelając gola w 35. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 39. minucie spotkania, gdy Jakov Puljić zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli.

Piłkarze Rudes Zagreb szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił Vitali Lisakovich.

Drugą połowę jedenastka Rudes Zagreb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vilibalda Vuca wszedł Dino Halilović. W 52. minucie kartkę otrzymał Vitali Lisakovich z drużyny gości.

W 64. minucie Boadu Acosty zastąpił Antonia-Mirka Čolaka. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rudes Zagreb doszło do zmiany. Renato Pantalon wszedł za Nikolę Pejovicia.

Jedenastka Rudes Zagreb ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Antonio-Mirko Čolak. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erhuna Obanora z Rudes Zagreb, a w 76. minucie Ivana Lepinjicę z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Rudes Zagreb doszło do zmiany. Tomislav Mrkonjić wszedł za Franka Kovačevicia. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Stjepana Lončara. Na boisko wszedł Luka Capan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomislava Mrkonjicia z Rudes Zagreb, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Lukę Capan z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w jedenastce HNK Rijeka doszło do zmiany. Denis Bušnja wszedł za Jakova Puljicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Ivan Banić
9′ Petar Mamić
Luka Smoljo
76′ Ivan Lepinjica
Vilibald Vuco46′
 35′ 79′ Stjepan Lončar
Dragan Juranović
Robert Murić
João Erick Marques da Silva
Domagoj Pavičić
Franko Kovačević75′
64′ Boadu Acosty
Vitali Lisakovich  44′ 52′
 39′ 88′ Jakov Puljić
Renato Pantalon66′
88′ Denis Bušnja
Dino Halilović46′
79′ 90′ Luka Capan
Luka Pasariček
Milan Ristovski
Filip Soldo
64′  69′ Antonio-Mirko Čolak
Tomislav Mrkonjić75′ 81′

Zespół HNK Rijeka był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.