Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - NK Osijek 0-0

27 czerwca na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbyło się spotkanie 31. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb i NK Osijek. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 1 703 widzów.

31. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-27 20:00 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 1703 | Arbiter: I. Bebek
Dinamo Zagrzeb
NK Osijek
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 90 razy. Zespół Dinamo Zagrzeb wygrał aż 61 razy, zremisował 20, a przegrał tylko dziewięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mario Ćuže, a murawę opuścił Damian Kądzior. Drugą połowę drużyna Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolę Moro wszedł Sandro Kulenović.

Między 50. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom NK Osijek i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Sadegh Moharrami został zmieniony przez Lovra Majera. Chwilę później trener NK Osijek postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dmytra Lopę. Na boisko wszedł Alen Grgić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie Bruno Petković został zmieniony przez Mislava Oršicia, a za Emira Dilavera wszedł na boisko Bartol Franjić, co miało wzmocnić jedenastkę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Mancego na Josipa Špoljaricia oraz Mirka Maricia na Diona Belję. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vedrana Jugovicia z NK Osijek, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Sandra Kulenovicia z drużyny przeciwnej.

Ivica Ivušić
83′ Emir Dilaver
Talys Alves Pereira Oliveira
62′ Marko Đira
Ante Majstorović64′
Joško Gvardiol
Igor Silva de Almeida60′
Marin Leovac
Mile Škorić
68′ Sadegh Moharrami
Petar Bočkaj
Arijan Ademi
Vedran Jugović84′
46′ Damian Kądzior
Dmytro Lopa50′ 71′
46′ Nikola Moro
Marin Pilj
Antonio Marin
Antonio Mance79′
75′ Bruno Petković
Danijel Lončar
46′ Mario Ćuže
Mihail Caimacov
83′ Bartol Franjić
Alen Grgić71′
Amer Gojak
Dion Drena Beljo90′
Luka Ivanušec
Jerry Uche Mbakogu
68′ Lovro Majer
Josip Špoljarić79′
Izet Hajrović

46′ 90′ Sandro Kulenović

75′ Mislav Oršić

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna NK Osijek w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.