Liga chorwacka - 30. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Hajduk Split 3-2 (1-2)

21 czerwca na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu odbyło się spotkanie 30. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i Hajduka Split. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 3-2. Na stadionie stawiło się 1 590 widzów.

30. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-21 21:05 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 1590 | Arbiter: D. Batinic
M. Caktaš 3',36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów drużyna Hajduka Split wygrała 22 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w trzeciej minucie spotkania, gdy Mijo Caktaš zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dominika Kovačicia z Lokomotivy Zagrzeb, a w 27. minucie Maria Vuškovicia z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mijo Caktaš z Hajduka Split. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Enisa Çokaja, piłkarza Lokomotivy Zagrzeb.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Denis Kolinger.

Drugą połowę jedenastka Lokomotivy Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Kovačicia wszedł Petar Gluhakovic. Także w drużynie Hajduka Split w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jaira wszedł Ivan Brnić. W 47. minucie kartkę otrzymał Bassel Jradi z Hajduka Split.

W 55. minucie w jedenastce Hajduka Split doszło do zmiany. Darko Nejašmić wszedł za Stanka Juricia. W tej samej minucie za Leona Krekovicia wszedł Marin Jakoliš. Po chwili trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Enisa Çokaja. Na boisko wszedł Iyayi Atiemwen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lokomotivy Zagrzeb przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Indrit Tuci wyrównał wynik meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Denisowi Kolingerowi w 72. i Myrtowi Uzuniemu w 77. minucie. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Lokomotivy Zagrzeb: Stipo Marković, Oliver Petrak, a na ich miejsce weszli Ivan Čeliković, Kristijan Jakić. Niedługo później trener Hajduka Split postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Ivana Brnicia wszedł David Čolina, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W tej samej minucie w jedenastce Hajduka Split doszło do zmiany. Mario Čuić wszedł za Ivana Dolčeka.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później Denis Kolinger ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2.

W doliczonej 11. minucie pojedynku w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Josip Majić wszedł za Marka Tolicia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Josip Posavec
84′ Ivan Čeliković
Ivan Dolček90′
 45′, 90′ 72′ Denis Kolinger
Ardian Ismajli
16′ 46′ Dominik Kovačić
Josip Juranović
Jon Mersinaj
Kristian Traychev Dimitrov
41′ 65′ Enis Çokaj
Mario Vušković27′
84′ Kristijan Jakić
Mijo Caktaš  3′, 36′ (k.)
90′ Marko Tolić
Bassel Zakaria Jradi47′
Lirim Kastrati
Stanko Jurić55′
 66′ Indrit Tuci
Jairo de Macedo da Silva46′
77′ Myrto Uzuni
Leon Kreković55′
Krunoslav Hendija
Marin Ljubić
46′ Petar Gluhakovic
David Čolina90′
84′ Stipo Marković
Lumbardh Dellova
Nikola Pejović
Stipe Radić
65′ Iyayi Believe Atiemwen
Mario Čuić90′
90′ Josip Majić
Darko Nejašmić55′
84′ Oliver Petrak
Jakov Blagaić
Đorđe Rakić
Ivan Brnić46′ 90′
Luka Viduka
Marin Jakoliš55′

Françesko Tahiraj

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Lokomotivy Zagrzeb, która potrzebowała tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Hajduka Split dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.