Liga chorwacka - 30. kolejka 1. HNL: Istra Pula - NK Osijek 1-0 (0-0)

19 kwietnia na Stadionie Aldo Drosina odbył się mecz 30. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i NK Osijek. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Istry Pula 1-0. Na stadionie zasiadło 763 widzów.

30. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-19 16:30 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 763 | Arbiter: D. Strukan
Istra Pula
NK Osijek
1
0
R. Mierez 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół NK Osijek wygrał aż 17 razy, zremisował 15, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Istry Pula i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Arona Sané został zastąpiony przez Regana Obenga. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Istry Pula postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Stefana Loncara i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Sávia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Marin Pilj został zmieniony przez Kristala Abazaja, a za Mirka Maricia wszedł na boisko Muzafer Ejupi, co miało wzmocnić jedenastkę NK Osijek. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karolisa Laukžemisa na Daniela N'Di.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Ramón Mierez dla drużyny Istry Pula. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W doliczonym czasie gry w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Josip Špoljarić wszedł za Domagoja Pušicia.

Tomelin Gutieri Guti
40′ Markus Pavic
Mile Škorić
Julio César Rodríguez López
Boško Šutalo
Agron Rufati
Alen Grgić
15′ 59′ Stefan Lončar
László Kleinheisler
33′ 45′ Arona Sané
Marin Pilj69′
Daniel Iglesias Gago
Domagoj Pušić39′ 90′
73′ Karolis Laukžemis
Mihael Žaper
 88′ 18′ Ramón Nazareno Mierez
Tomislav Šorša
73′ Daniel Arnaud N'Di
Luka Marin
45′ Regan Obeng
Kristal Abazaj69′
59′ Bruno Sávio da Silva
Muzafer Ejupi77′
Adrián Fuentes González
Josip Špoljarić90′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

26 kwietnia drużyna Istry Pula będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Zagrzebiu. Jej przeciwnikiem będzie Lokomotiva Zagrzeb. Natomiast 27 kwietnia Dinamo Zagrzeb zagra z drużyną NK Osijek na jej terenie.