Liga chorwacka - 3. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Istra Pula 2-1 (1-0)

29 sierpnia na Stadionie HNK Rijeka odbył się mecz 3. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Istry Pula. Starcie zakończyło się zwycięstwem HNK Rijeka 2-1.

G. Guzina 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół HNK Rijeka wygrał aż 31 razy, zremisował 10, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 13. minucie spotkania, gdy Franko Andrijašević strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HNK Rijeka.

Na drugą połowę zespół Istry Pula wyszedł w zmienionym składzie, za Antonia Ivančicia wszedł Octavio Páez. W 53. minucie kartkę dostał Nino Galović, zawodnik gospodarzy.

W 61. minucie Momčilo Raspopović zastąpił Filipa Brauta. W tej samej minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Sterling Yateke wszedł za Domagoja Pavičicia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Petar Bosančić z jedenastki gości.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Franko Andrijašević z HNK Rijeka.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie wynik ustalił Gedeon Guzina.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom HNK Rijeka: Adamowi Gneździe w 81. minucie i Luce Capan w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Drużynie Istry Pula zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HNK Rijeka.

Lovro Majkić
79′ Niko Galesic
Petar Bosančić62′
53′ Nino Galović
Rafael Páez Cardona
61′ Momčilo Raspopović
Josip Tomašević
Daniel Štefulj
Slavko Blagojević
79′ Darko Velkovski
Šime Gržan
 13′, 68′ (k.) Franko Andrijašević
Antonio Ivančić46′
90′ Luka Capan
Stefan Lončar
61′ Domagoj Pavičić
Arona Sané
71′ Antonio-Mirko Čolak
Adrián Fuentes González71′
81′ Adam Gnezda Čerin
Gedeon Guzina  70′
David Samuel Nwolokor
Tony Macan
61′ Filip Braut
Agron Rufati
79′ João Rodrigo Pereira Escoval
Toni Burić
Ivan Tomečak
Octavio Andrés Páez Gil46′
Daniel Iglesias Gago
Antonio Perera Calderón
79′ Ivan Lepinjica
Drilon Sadiku71′
71′ Robert Murić
Vice Miljanić
Milan Ristovski
Robert Perić-Komšić
61′ Sterling Yateke
Mauro Perković

Zawodnicy HNK Rijeka dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Istry Pula w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.