Liga chorwacka - 3. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - HNK Šibenik 3-2 (1-0)

W meczu 3. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 28 sierpnia, zespół HNK Gorica wygrał z HNK Sibenik 3-2 (1-0). Starcie odbyło się na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy.

S. Anočić 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół HNK Sibenik wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ognjen Mudrinski wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Gorica , strzelając gola w trzeciej minucie spotkania. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HNK Gorica.

Na drugą połowę jedenastka HNK Gorica wyszła w zmienionym składzie, za Ognjena Mudrinskiego wszedł Matija Dvorneković. W 57. minucie kartkę dostał Boris Pandża z drużyny gości.

W 62. minucie Dario Čanađija został zmieniony przez Anthony'ego Kalika. W tej samej minucie w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Dario Špikić wszedł za Joeya Suka.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka HNK Gorica, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kristijan Lovrić.

W 66. minucie Matthew Steenvoorden został zmieniony przez Nasiru Morę, co miało wzmocnić zespół HNK Gorica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emira Sahitiego na Josipa Kvesicia oraz Deniego Juricia na Lukę Celić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w 74. minucie spotkania, gdy Hrvoje Babec strzelił trzeciego gola. W 79. minucie Mario Ćurić został zmieniony przez Nika Raka, co miało wzmocnić drużynę HNK Sibenik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josipa Mitrovicia na Pauliusa Golubickasa.

W 80. minucie kartkę dostał Albi Doka, piłkarz gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Nikola Rak.

W 90. minucie w jedenastce HNK Sibenik doszło do zmiany. Ivan Laća wszedł za Prince'a Ampema.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył Silvio Anočić.

Drużynie HNK Sibenik zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki HNK Gorica.

Silvio Anočić  90′
80′ Albi Doka
Karlo Bilić
Krešimir Krizmanić
Martin Pajić
66′ Matthew Steenvoorden
Boris Pandża57′
 74′ Hrvoje Babec
Marko Bulat
62′ Dario Čanađija
Mario Ćurić79′
62′ Joey Suk
Nikola Rak  86′
 65′ Kristijan Lovrić
Prince Obeng Ampem90′
81′ Josip Mitrović
Deni Jurić69′
 3′ 46′ Ognjen Mudrinski
Emir Sahiti69′
Leon Išek
Lovre Rogić
66′ Nasiru Moro
Ivica Batarelo
Musa Muhammed
Doni Grdić
Gojko Gadže
Josip Kvesić69′
81′ Paulius Golubickas
Arian Mršulja
62′ Anthony Kalik
Luka Celić69′
Juraj Spudić
Niko Rak79′
46′ Matija Dvorneković
Ivan Laća90′
62′ Dario Špikić

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna HNK Sibenik w drugiej połowie dokonała czterech zmian.