Liga chorwacka - 3. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - Lokomotiva Zagrzeb 3-0 (2-0)

W starciu 3. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 4 sierpnia, drużyna Hajduka Split wygrała z Lokomotivą Zagrzeb 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Poljud obejrzało 15 156 widzów.

D. Nejašmić 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół Hajduka Split wygrał 20 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez zespół Hajduka Split w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Hajduka Split zdobył Mijo Caktaš.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Hajduka Split, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Samuel Eduok.

Na drugą połowę zespół Lokomotivy Zagrzeb wyszedł w zmienionym składzie, za Marka Tolicia wszedł Dino Halilović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hajduka Split w 56. minucie spotkania, gdy Darko Nejašmić zdobył trzecią bramkę. W 62. minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Baiano wszedł za Pape'a Mobodjego.

W 69. minucie Jairo zastąpił Ivana Delicia. Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Stefana Simiča, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Maria Budimira. Na boisko wszedł Indrit Tuci, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 90. minucie kartkę dostał Anthony Kalik z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Denis Kolinger
77′ Stefan Simič
Stipo Marković
Hamza Barry
Enis Çokaj
 40′ 86′ Mijo Caktaš
Pape Assane Mbodji62′
 43′ 80′ Samuel Emem Eduok
Marko Tolić46′
Bassel Zakaria Jradi
Mario Budimir78′
 56′ Darko Nejašmić
Lirim Kastrati
69′ Jairo de Macedo da Silva
Josip Majić
80′ 90′ Anthony Kalik
Emerson Santana Deocleciano62′
86′ Tonio Teklić
Indrit Tuci78′
69′ Ivan Delić

Françesko Tahiraj

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Hajduka Split wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.