Liga chorwacka - 29. kolejka 1. HNL: NK Osijek - HNK Gorica 2-1 (1-0)

W meczu 29. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 17 czerwca, zespół NK Osijek wygrał z HNK Gorica 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Gradskim vrt obejrzało 1 833 widzów.

29. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-17 21:05 | Stadion: Stadion Gradski vrt | Widzów: 1833 | Arbiter: M. Zebec
K. Lovrić 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć drużyna NK Osijek wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez zespół NK Osijek w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mirko Marić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

W 40. minucie arbiter ukarał kartką Matthew Steenvoordena, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki NK Osijek.

Drugą połowę drużyna HNK Gorica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michała Masłowskiego wszedł Dario Čanađija. Kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ognjena Mudrinskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hrvoje Babec. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna NK Osijek, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mihael Žaper.

W 59. minucie kartkę dostał Kristijan Lovrić z jedenastki gości. W 61. minucie Ognjen Mudrinski zastąpił Daria Špikicia. Po godzinie gry kartką został ukarany Vedran Jugović, piłkarz NK Osijek.

Po chwili trener NK Osijek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Josip Špoljarić, a murawę opuścił László Kleinheisler. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Josipowi Špoljariciowi w 71. minucie i Marinowi Piljowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Między 74. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze NK Osijek: Merveille Ndockyt, Petar Bočkaj, Vedran Jugović, na ich miejsce weszli: Marin Pilj, Dmytro Lopa, Antonio Mance. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matii Dvornekovicia, Daria Čanađii zajęli: Jiloan Hamad, Anthony Kalik.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 69 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Dwie minuty później wynik ustalił Kristijan Lovrić. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Musie Muhammedowi z HNK Gorica. Zespołowi HNK Gorica zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki NK Osijek.

Matthew Steenvoorden40′
85′ Petar Bočkaj
Hrvoje Babec46′
62′ 85′ Vedran Jugović
Michał Masłowski46′
70′ László Kleinheisler
Joey Suk
76′ Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Matija Dvorneković74′
 56′ Mihael Žaper
Kristijan Lovrić  90′ 59′
 35′ Mirko Marić
Dario Čanađija46′ 82′
85′ Dmytro Lopa
Gojko Gadže
Luka Marin
Jiloan Hamad74′
76′ 90′ Marin Pilj
Anthony Kalik82′
Dion Drena Beljo
Ognjen Mudrinski46′ 61′
85′ Antonio Mance
Dario Špikić61′
Jerry Uche Mbakogu
Martin Šroler
70′ 71′ Josip Špoljarić

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna NK Osijek w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.