Liga chorwacka - 29. kolejka 1. HNL: Istra Pula - Inter Zaprešic 2-0 (2-0)

16 czerwca na Stadionie Aldo Drosina odbyło się starcie 29. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i Interu Zapresic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Istry Pula 2-0. Mecz obejrzało 902 widzów.

29. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-16 18:55 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 902 | Arbiter: I. Bebek
Istra Pula
Inter Zaprešic
2
0
P. Bosančić 6'
Š. Gržan 34'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Interu Zapresic wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istry Pula w szóstej minucie spotkania, gdy Petar Bosančić strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istry Pula w 34. minucie spotkania, gdy Šime Gržan zdobył z karnego drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Frano Mlinar z Interu Zapresic. Była to 45. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Interu Zapresic wyszła w zmienionym składzie, za Tomislava Mazalovicia wszedł Sacha Marasovic. Trener Interu Zapresic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Oussamę Zamouriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Antonio Bosec.

W 61. minucie za Gordana Baricia wszedł Mihael Benčić. W 65. minucie w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Ivan Močinić wszedł za Stefana Lončara. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Istry Pula doszło do zmiany. Arona Sané wszedł za Ivana Delicia.

W tej samej minucie trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Robert Perić-Komšić, a murawę opuścił Gedeon Guzina. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Einara Galileę z Istry Pula, a w 85. minucie Damiana van Bruggena z drużyny przeciwnej. W 88. minucie Frano Mlinar został zmieniony przez Mateo Plehana, a za Komnena Andricia wszedł na boisko Borna Bilobrk, co miało wzmocnić zespół Interu Zapresic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Šime Gržana na Rafę Páez.

Mladen Matković
 6′ Petar Bosančić
Gordan Barić61′
81′ Einar Galilea Azaceta
Igor Postonjski
 34′ (k.) 90′ Šime Gržan
Stjepan Vego
65′ Stefan Lončar
Komnen Andrić90′
75′ Ivan Delić
Ivan Mamut
75′ Gedeon Guzina
Sacha Marasovic46′
90′ Rafael Páez Cardona
Antonio Ivančić

65′ Ivan Močinić

75′ Arona Sané

Josip Maganjić

75′ Robert Perić-Komšić

Drużyna Istry Pula zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Interu Zapresic pokazał dwie.

Jedenastka Istry Pula w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.