Liga chorwacka - 29. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Lokomotiva Zagrzeb 2-2 (0-1)

16 czerwca na Stadionie HNK Rijeka odbyło się spotkanie 29. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Lokomotivy Zagrzeb. Mecz zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 2 584 widzów.

29. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-16 21:05 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 2584 | Arbiter: D. Batinic
F. Karačić 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna HNK Rijeka wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom HNK Rijeka i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lokomotivy Zagrzeb w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Lirim Kastrati dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Dominikowi Kovačiciowi w 38. i Franowi Karačiciowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotivy Zagrzeb.

W 56. minucie Oliver Petrak został zmieniony przez Kristijana Jakicia. Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Ivana Lepinjicę i na pole gry wprowadził napastnika Sterlinga Yateke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Hrvoje Smolčiciowi z HNK Rijeka.

Zawodnicy HNK Rijeka odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Sterling Yateke.

Trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dina Halilovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Enis Çokaj. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Indrit Tuci wszedł za Marka Tolicia. W 76. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Dinowi Haliloviciowi, piłkarzowi Lokomotivy Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 78. minucie spotkania, gdy Franko Andrijašević zdobył drugą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Luka Capan z HNK Rijeka i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 18. minucie.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: João Escoval, Alexander Gorgon, a na ich miejsce weszli Antonio-Mirko Čolak, Stjepan Lončar. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Fran Karačić. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lokomotivy Zagrzeb: Kristijanowi Jakiciowi i Denisowi Kolingerowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Denis Kolinger90′
65′ Hrvoje Smolčić
Dominik Kovačić38′
Darko Velkovski
Stipo Marković
 78′ 32′ Franko Andrijašević
Jon Mersinaj
18′ 83′ Luka Capan
Enis Çokaj69′
Tibor Halilović
Oliver Petrak56′
64′ Ivan Lepinjica
Marko Tolić69′
84′ Stjepan Lončar
Lirim Kastrati  36′ 27′
84′ Antonio-Mirko Čolak
Petar Gluhakovic
84′ João Rodrigo Pereira Escoval
Đorđe Rakić
84′ Alexander Gorgon
Indrit Tuci69′
Felipe Augusto Rodrigues Pires
Luka Viduka
64′  66′ Sterling Yateke

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze HNK Rijeka otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.