Liga chorwacka - 29. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - Varteks Varażdin 2-3 (0-3)

16 czerwca na Stadionie Poljud odbył się pojedynek 29. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Hajduka Split i Varteksa Varażdin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Varteksa Varażdin 3-2.

P. Mamić 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 59 meczów drużyna Hajduka Split wygrała 40 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varteksa Varażdin w 19. minucie spotkania, gdy Domagoj Drožđek strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Varteksa Varażdin, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Petar Mamić.

W 36. minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Ivan Brnić wszedł za Ivana Dolčeka.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Domagoj Drožđek ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3.

Na drugą połowę jedenastka Hajduka Split wyszła w zmienionym składzie, za Nihada Mujakicia wszedł Kristian Traychev.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Vušković.

W 58. minucie Darko Nejašmić został zastąpiony przez Leona Krekovicia. W tej samej minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Jakov Blagaić wszedł za Samuela Eduoka. W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Toniowi Tekliciowi z Varteksa Varażdin.

Trener Hajduka Split wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bassela Jradiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David Čolina. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. Po chwili trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Vinko Petković, a murawę opuścił Ivan Posavec.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mijo Caktaš wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Hamza Barry, piłkarz Hajduka Split. Drużynie Hajduka Split zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Varteksa Varażdin.

Ivan Nevistić
70′ David Čolina
Petar Mamić  24′
36′ Ivan Dolček
Ivan Posavec73′
Josip Juranović
Matej Rodin
46′ Nihad Mujakić
Matej Senić
 49′ Mario Vušković
Marko Stolnik
90′ Hamza Barry
Neven Đurasek
 74′ Mijo Caktaš
Ivan Novoselec
58′ Samuel Emem Eduok
Jorge Leonardo Obregón Rojas90′
58′ Darko Nejašmić
Franjo Prce
46′ Kristian Traychev Dimitrov
Dejan Ṧarac
Mario Čuić
Dejan Glavica
70′ Bassel Zakaria Jradi
Denis Glavina79′
Stanko Jurić
Leon Benko90′
Françesko Tahiraj
Dominik Glavina79′
58′ Jakov Blagaić
Mohammad Mehdi Mehdikhani90′
36′ Ivan Brnić
Vinko Petković73′ 90′
Marin Jakoliš

58′ Leon Kreković

Jedenastka Hajduka Split zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.