Liga chorwacka - 28. kolejka 1. HNL: Istra Pula - Hajduk Split 0-1 (0-1)

11 czerwca na Stadionie Aldo Drosina odbył się pojedynek 28. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i Hajduka Split. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hajduka Split 1-0.

M. Caktaš 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Hajduka Split wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Mijo Caktaš dla zespołu Hajduka Split. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hajduka Split.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Slavka Blagojevicia z Istry Pula, a w 57. minucie Ardiana Ismajlego z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Ivana Delicia wszedł Matija Fintić.

A trener Hajduka Split wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stanka Juricia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mario Čuić. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hajduka Split doszło do zmiany. Leon Kreković wszedł za Mija Caktaša. Niedługo później trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Robert Perić-Komšić, a murawę opuścił Gedeon Guzina.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Josip Juranović
83′ Marin Grujević
Nihad Mujakić
83′ Josip Tomašević
Kristian Traychev Dimitrov
47′ Slavko Blagojević
Hamza Barry
78′ Stefan Lončar
Mijo Caktaš  6′ 66′
90′ Ivan Močinić
Mario Čuić66′
63′ Ivan Delić
Bassel Zakaria Jradi90′
78′ Gedeon Guzina
Jairo de Macedo da Silva81′
90′ Josip Čondrić
Marin Ljubić
83′ Martin Franić
Mario Vušković
63′ Matija Fintić
Stanko Jurić66′
Antonio Ivančić
Darko Nejašmić81′
83′ 87′ Regan Obeng
Françesko Tahiraj
Octavio Andrés Páez Gil
Jakov Blagaić
Arona Sané
Ivan Brnić
78′ Josip Maganjić
Leon Kreković66′
78′ Robert Perić-Komšić

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Hajduka Split w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.