Liga chorwacka - 27. kolejka 1. HNL: Istra Pula - HNK Rijeka 1-3 (0-1)

7 czerwca na Stadionie Aldo Drosina odbył się pojedynek 27. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i HNK Rijeka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HNK Rijeka 3-1.

R. Murić 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół HNK Rijeka wygrał aż 29 razy, zremisował 10, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Einar Galilea z Istry Pula. Była to trzecia minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna HNK Rijeka objęła prowadzenie. W czwartej minucie bramkę zdobył Stjepan Lončar.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HNK Rijeka.

Trener HNK Rijeka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Domagoja Pavičicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Ivan Lepinjica. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę. W 58. minucie Tibor Halilović zastąpił Roberta Muricia.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Stefan Lončar, Matija Fintić, a na ich miejsce weszli Gedeon Guzina, Ivan Močinić.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HNK Rijeka, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Antonio-Mirko Čolak. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 76. minucie Franko Andrijašević został zmieniony przez Sterlinga Yateke'a, co miało wzmocnić jedenastkę HNK Rijeka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Franicia na Antonia Ivančicia oraz Ivana Delicia na Josipa Maganjicia. Po chwili trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Robert Perić-Komšić, a murawę opuścił Markus Pavic. Robert Perić-Komšić bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W 85. minucie w zespole HNK Rijeka doszło do zmiany. Felipe Pires wszedł za Antonia-Mirka Čolaka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Robert Perić-Komšić.

W samej końcówce spotkania kartkę dostał Šime Gržan z drużyny gospodarzy.

Piłkarze HNK Rijeka szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Robert Murić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Filip Braut
77′ Martin Franić
Nino Galović
3′ Einar Galilea Azaceta
João Rodrigo Pereira Escoval
83′ Markus Pavic
Ivan Tomečak
Josip Tomašević
Franko Andrijašević76′
Slavko Blagojević
Luka Capan
89′ Šime Gržan
Tibor Halilović58′
67′ Ivan Močinić
Ivan Lepinjica58′
77′ Ivan Delić
Stjepan Lončar  4′
67′ Gedeon Guzina
Daniel Iglesias Gago
67′ Matija Fintić
Robert Murić58′  90′
77′ Antonio Ivančić
Domagoj Pavičić58′
67′ Stefan Lončar
Felipe Augusto Rodrigues Pires85′
Regan Obeng
Sterling Yateke76′
Octavio Andrés Páez Gil

Arona Sané

77′ Josip Maganjić

83′  88′ Robert Perić-Komšić

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Istry Pula pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka HNK Rijeka w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.