Liga chorwacka - 24. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - Lokomotiva Zagrzeb 0-2 (0-1)

W starciu 24. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Interu Zapresic przegrał z Lokomotivą Zagrzeb 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Ivan Laljak-Ivić w Zaprešiciu obejrzało 669 widzów.

24. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-27 16:30 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 669 | Arbiter: D. Bel
Inter Zaprešic
Lokomotiva Zagrzeb
0
2
Lirim Kastrati I 44'
K. Jakić 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Interu Zapresic wygrała aż 16 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut jedenastka Lokomotivy Zagrzeb zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Interu Zapresic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Manuelowi Marticowi z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotivy Zagrzeb w 44. minucie spotkania, gdy Lirim Kastrati zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotivy Zagrzeb.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Matii Romowi z Interu Zapresic. W 54. minucie Manuel Martic został zmieniony przez Nikolę Soldę.

W tej samej minucie w drużynie Interu Zapresic doszło do zmiany. Oussama Zamouri wszedł za Josipa Mitrovicia. Niedługo później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Indrit Tuci, a murawę opuścił Mario Budimir. Trener Interu Zapresic postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Igora Postonjskiego i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Mamuta, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kristijan Jakić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola w 69. minucie meczu. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom Interu Zapresic i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Uzuni
87′ Osman Hadžikić
Ivo Grbić
Antonio Bosec
Fran Karačić
50′ Matija Rom
Denis Kolinger
89′ Milan Savić
Stipo Marković
Damian van Bruggen
Jon Mersinaj
81′ Borislav Aleksandrov Tsonev
Iyayi Believe Atiemwen74′
24′ 54′ Manuel Martic
Enis Çokaj73′
68′ Igor Postonjski
Kristijan Jakić  69′ 90′
Komnen Andrić
Mario Budimir65′
54′ Josip Mitrović
Lirim Kastrati  44′
90′ Serder Serderow
Dominik Kovačić
83′ Frano Mlinar
Dino Halilović74′
54′ Oussama Zamouri
Oliver Petrak
Mihael Benčić
Marko Tolić90′
Borna Bilobrk
Frane Vojković
68′ Ivan Mamut
Đorđe Rakić
54′ Nikola Soldo
Indrit Tuci65′

Zespół Lokomotivy Zagrzeb zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu siedem żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.