Liga chorwacka - 23. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Lokomotiva Zagrzeb 0-2 (0-0)

21 lutego na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbył się mecz 23. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Varteksa Varażdin i Lokomotivy Zagrzeb. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-0. Na stadionie stawiło się 1 787 widzów.

23. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-21 18:00 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1787 | Arbiter: D. Bel
F. Karačić 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Myrto Uzuni. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po kwadransie gry arbiter ukarał kartką Enisa Çokaja, zawodnika Lokomotivy Zagrzeb.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fran Karačić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie spotkania. W 43. minucie kartkę dostał Petar Mamić z zespołu gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0-2.

Drugą połowę jedenastka Varteksa Varażdin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jessie Guerę, Tonia Teklicia weszli Jamal Jandooh, Dominik Glavina. W 59. minucie Marko Tolić został zmieniony przez Maria Budimira.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Iyayi Atiemwen wszedł za Indrita Tuciego. W 68. minucie arbiter przyznał kartkę Dominikowi Glavinie z Varteksa Varażdin. Po chwili trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Domagoj Drožđek, a murawę opuścił Vinko Petković.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Stipo Marković, piłkarz gości. W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Oliver Petrak wszedł za Myrta Uzuniego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Fran Karačić  38′
43′ Petar Mamić
Kristijan Jakić
46′ Jessie Guera Djou
Marko Tolić59′
46′ Tonio Teklić
Lirim Kastrati
Leon Benko
Indrit Tuci67′
74′ Vinko Petković
Jon Mersinaj
46′ Jamal Ba Jandooh
Mario Budimir59′
74′ Domagoj Drožđek
Đorđe Rakić
46′ 68′ Dominik Glavina

Mohammad Mehdi Mehdikhani

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Lokomotivy Zagrzeb otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.