Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Istra Pula 2-0 (0-0)

W meczu 22. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała z Istrą Pula 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 320 widzów.

22. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-14 18:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 320 | Arbiter: D. Strukan
Lokomotiva Zagrzeb
Istra Pula
2
0
M. Uzuni 63',67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wygrała 21 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a ósmą minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Istry Pula i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Istry Pula rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marina Grujevicia wszedł Martin Franić. W 60. minucie Đorđe Rakić został zastąpiony przez Maria Budimira.

Bramkarz Istry Pula wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie bramkę zdobył Myrto Uzuni.

Zespół Istry Pula ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 67. minucie Myrto Uzuni.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Iyayi Atiemwen wszedł za Marka Tolicia. Chwilę później trener Istry Pula postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Ivančicia. Na boisko wszedł Matija Fintić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie w zespole Istry Pula doszło do zmiany. Robert Perić-Komšić wszedł za Gedeona Guzinę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Rafie Páezowi z drużyny gości. Była to 80. minuta spotkania. Niedługo później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Dino Halilović, a murawę opuścił Myrto Uzuni. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Slavko Blagojević8′
3′ 70′ Marko Tolić
Šime Gržan
Lirim Kastrati
Antonio Ivančić74′
60′ Đorđe Rakić
Stefan Lončar
 63′, 67′ 90′ Myrto Uzuni
Toni Burić
70′ Iyayi Believe Atiemwen
Matija Fintić74′
90′ Dino Halilović
Arona Sané
Josip Majić
Robert Perić-Komšić79′
60′ Mario Budimir

Indrit Tuci

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lokomotivy Zagrzeb, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.