Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - HNK Rijeka 0-0

W meczu 22. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 16 lutego, zespół HNK Gorica zremisował z HNK Rijeka 0-0. Mecz na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy obejrzało 2 137 widzów.

22. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-16 17:30 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 2137 | Arbiter: F. Jović
HNK Gorica
HNK Rijeka
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka HNK Gorica wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tibora Halilovicia z HNK Rijeka, a w 26. minucie Marijana Čabraję z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie Musa Muhammed został zmieniony przez Jiloana Hamada. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom HNK Rijeka i jedną drużynie przeciwnej. Trener HNK Gorica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Justina Mathieu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Dario Špikić.

Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Tibora Halilovicia i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Gorgona, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Momčilo Raspopović został zmieniony przez Filipa Brauta, co miało wzmocnić jedenastkę HNK Rijeka. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hrvoje Babca na Michała Masłowskiego w 86. minucie. Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Ivor Pandur
26′ Marijan Čabraja
João Rodrigo Pereira Escoval49′
79′ Aleksandar Jovičić
Momčilo Raspopović74′
41′ Musa Muhammed
Hrvoje Smolčić61′
Matthew Steenvoorden
Daniel Štefulj
86′ Hrvoje Babec
Darko Velkovski81′
46′ Dario Čanađija
Franko Andrijašević
Matija Dvorneković
Tibor Halilović19′ 72′
81′ Kristijan Lovrić
Ivan Lepinjica
Pape Cherif Ndiaye
Stjepan Lončar
66′ Dario Špikić
Luka Capan
41′ Jiloan Hamad
Daniel Iglesias Gago
Martin Maloča
Robert Murić
86′ Michał Masłowski
Alexander Gorgon72′
Patrik Periša

66′ Justin Mathieu

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom HNK Rijeka przyznał pięć.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna HNK Rijeka w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.